Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Złote Gody w gminie Wierzchosławice [ZDJĘCIA]

1 czerwca 2021

W niedzielę w Centrum Kultury Wsi Polskiej odbyła się uroczystość wręczenia medali małżeństwom z gminy Wierzchosławice, które obchodzą jubileusz 50-lecia. Medale nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę wręczył zacnym jubilatom wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.
 
Niedzielna uroczystość została podzielona na dwie tury i odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przybyłych gości przywitał wójt Andrzej Mróz. Następnie na kilkanaście minut sceną zawładnął Zespół Pieśni i Tańca ,,Swojacy”, który zaprezentował piękny program artystyczny, po którym nadszedł czas na główną część wydarzenia.
 
 
– <<Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się na zawsze w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los. Jan Paweł II>> 50 lat minęło od tej uroczystej chwili, kiedy złożyliście Państwo przysięgę małżeńską. 50-lecie ślubu to wspaniała rocznica. Kochani Jubilaci, Wy najlepiej wiecie, że małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk, smutków. W przysiędze małżeńskiej ślubowaliście, że będziecie ze sobą na dobre i na złe – z tej próby wyszliście zwycięsko. Złote gody to również czas do wspomnień wspólnie spędzonych lat. Czas by się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu waszego małżeństwa. W parze z radością szedł smutek, ale wzajemna miłość pozwalała przezwyciężać wszystko. Na kolejne lata wspólnego życia życzę Wam wytrwałości, zrozumienia oraz bezwarunkowej miłości. Idźcie nierozłączni przez życie otoczeni ludźmi, których kochacie. Spełniajcie razem marzenia i bądźcie najlepszymi przyjaciółmi! Dzisiaj cieszcie się i świętujcie wspomnienie najpiękniejszego dnia w Waszym życiu – powiedział do zgromadzonych gospodarz gminy, po czym odznaczył zacnych jubilatów.
 
W sumie podczas uroczystości medale, specjalne dyplomy oraz kwiaty odebrało 18 par z gminy Wierzchosławice.
 
W tych pięknych chwilach zacnym jubilatom towarzyszyli także pracownicy Urzędu Gminy oraz radni.
 
 
 
 

Ostatnia modyfikacja: 1 czerwca 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast