Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Zespół z Rudki kolejny raz z Pucharem Wójta [ZDJĘCIA]

4 sierpnia 2021

Miniony tydzień przyniósł nam kolejne już rozstrzygnięcia Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice. Drugi rok z rzędu zwycięstwo, a co za tym idzie Przechodni Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice zostaje w rękach zawodników drużyny LKS Rudka Bobrowniki Komorów.

Mecz finałowy z drużyną Gosławic przyniósł niebywałe emocje. Od samego początku było czuć atmosferę meczu, a po dość kontrowersyjnej czerwonej kartce dla zawodnika z drużyny Gosławic było bardzo nerwowo na boisku. We wspomnianej sytuacji bramkę z rzutu wolnego strzelił Mateusz Nosek dając prowadzenie swojej drużynie. Grając w przewadze jednego zawodnika zespół z Rudki przeważał, lecz nie potrafił udokumentować tego bramkami. Zespół z Gosławic grał bardzo konsekwentnie i po jednej z kontr faulowany w polu karnym był napastnik ich zespołu, Józef Wróbel, za co czerwoną kartkę otrzymał zawodnik z Rudki i siły w tym meczu zostały wyrównane. Wynik spotkania też uległ zmianie bo sytuację z rzutu karnego na bramkę zamienił Hubert Kowalski i zespół z Gosławic doprowadził do remisu 1:1. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, ale patrząc na liczbę sytuacji jakie stworzyła sobie drużyna z Gosławic, to mecz ten powinni wygrać różnicą 3-4 bramek. Po upływie regulaminowego czasu, przy wyniku remisowym, aby wyłonić zwycięzce w tym meczu potrzebne były rzuty karne. W niej lepszą skutecznością popisała się drużyna z Rudki i po trafieniu Tomasza Seremeta po raz kolejny okazali się zwycięzcami i Przechodni Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice na kolejny rok zostaje w ich rękach.

W meczu o 3. miejsce nie było niespodzianek i zespól z Mikołajowic pewnie pokonał zespół z Łętowic 5:0. Ostatnie miejsce w tym turnieju zajęła drużyna LKS Wierzchosławice-Ostrów.

Pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne w formie bonów do wykorzystania w sklepie sportowym dla zespołów biorących udział w tym turnieju wręczał zastępca Wójta Gminy Wierzchosławice Andrzej Barnaś

Mecz o I miejsce

LKS Rudka Bobrowniki Komorów – LKS Gosłavia Gosławice 1:1 (1:0) k. 4:3

Bramki: Mateusz Nosek – Hubert Kowalski

Mecz o III miejsce

LKS Dunajec Mikołajowice – LKS Radar Łętowice 5:0 (2:0)

Bramki: Kamil Tadel x2, Piotr Mucha, Roger Radliński x2

Mecze półfinałowe 28.07.2021 r.

LKS Gosłavia Gosławice – LKS Dunajec Mikołajowice 5:0 (2:0)

Bramki: Krzysztof Rzepa, Maciej Pochroń x2, Józef Wróbel,
Michał Kwater

LKS Radar Łętowice – LKS Rudka Bobrowniki Komorów 0:3

Bramki: Adrian Miśtak, Mateusz Nosek, Sławomir Seremet

Ostatnia modyfikacja: 4 sierpnia 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast