Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Zespół z Mikołajowic „na fali”

18 listopada 2019

A-klasa
Kolejną wygraną zaliczył zespół z Mikołajowic. Tym razem na pokonanym polu zostawił drużynę ze Zgłobic. Pomimo, iż to goście strzelili pierwszą bramkę w tym spotkaniu, to gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania wyniku meczu w pierwszej połowie, strzelając im przysłowiową bramkę „do szatni”. Po przerwie wynik na 2:1 podwyższył Jakub Krakowski. Kolejne bramki strzelili Paweł Kusion, Sławomir Sumara i Piotr Mucha. Goście zdołali odpowiedzieć na to tylko jedną bramką i tym samym 3 punkty powędrowały na konto zespołu z Mikołajowic. Zespół z Gosławic, pomimo dwukrotnego prowadzenia w spotkaniu nie zdołał zdobyć ani jednego punktu w meczu wyjazdowym z Pogórską Wolą. Porażka, po rzucie karnym w doliczonym czasie gry była dość bolesna dla naszego zespołu. W tabeli rozgrywek drużyna z Mikołajowic wreszcie awansowała i zajmuje 11 miejsce z 13 punktami. Na 7 miejscu z 21 punktami jest LKS Wierzchosławice-Ostrów, tuż za nimi plasuje się zespół LKS Gosłavia Gosławice, który ma 1 pkt mniej.

LKS Dunajec Mikołajowice – LKS Zgłobice 5:2 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Gajdur, Jakub Krakowski, Piotr Mucha, Paweł Kusion, Sławomir Sumara.

KS Pogoria Pogórska Wola – LKS Gosłavia Gosławice 3:2 (1:1)
Bramki: Grzegorz Smolik, Miłosz Batko

LKS Wierzchosławice-Ostrów – pauza

B-klasa
W tej kolejce nasze drużyny były dość „solidarne”, gdyż wszystkie zanotowały identyczne wyniki. Niestety są to wyniki niekorzystne, gdyż każdy zespół poniósł porażkę w stosunku 0:5 ze swoimi rywalami. Liczymy na to, iż nasze zespoły solidnie przepracują przerwę zimową i w wiosennej rundzie będą prezentować wyższy poziom. W tabeli rozgrywek nasze zespoły zajmują ostatnie miejsca.

LKS Sokół Wałki – LKS Radar Łętowice 5:0 (2:0)
KS Cezar Kępa Bogumiłowicka – LKS Biała Lubaszowa 0:5 (0:3)

KP Błękitni 1947 Tarnów – LKS Wierzchosławice-Ostrów 5:0 (2:0)
LKS Rudka Bobrowniki Komorów – pauza

Zespoły młodzieżowe
Orliki
Pierwszy turniej halowy w wykonaniu grupy Orlików AP Wierzchosławic nie wyszedł pomyślnie. Zajęli ostatnie miejsce. Powodem tego jest brak doświadczenia drużyny, które zdobywa się rywalizując z lepszymi od siebie zespołami. 

Turniej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia „Turnieje Sportowe” – 09 listopad Brzostek

AP Wierzchosławice – AP Jasło 0:7

AP Wierzchosławice – Wisłoka Dębica 0:2

AP Wierzchosławice – Wisłoka Błażkowa 0:0

AP Wierzchosławice – Beskidzka AP 0:4

Mecz o 9 miejsce

AP Wierzchosławice – Diament Jodłowa 0:3

Skład: Krystian Pietrzyk, Szymon Pazdyka, Marcin Rzepa, Arkadiusz Siedlik, Andrzej Mróz, Mieszko Jaros, Tymoteusz Jaros, Adrian Pasieczny, Hubert Papała.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
W miniony piątek Szkoła Podstawowa z Wierzchosławic wzięła udział w finale powiatowym Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Niestety chłopcom z kategorii U-10 nie udało się awansować do finału wojewódzkiego. Odpadli po rozgrywkach grupowych, notując 2 wygrane i 3 porażki.

SP Wierzchosławice – SP Paleśnica 0:2

SP Wierzchosławice – SP Ilkowice 5:0 (Mieszko Skóra x3, Tymoteusz Jaros, Krystian Pietrzyk)

SP Wierzchosławice – SP Olszyny 1:0 (Tymoteusz Jaros)

SP Wierzchosławice – SP Gromnik 2:4 (Tymoteusz Jaros, Hubert Papała)

SP Wierzchosławice – SP Tuchów 2:4 (Hubert Papała x2)

Skład: Krystian Pietrzyk, Szymon Pazdyka, Marcin Rzepa, Arkadiusz Siedlik, Marcel Jackowski, Mieszko Jaros, Tymoteusz Jaros, Adrian Pasieczny, Hubert Papała.

Poniżej prezentujemy fotorelację. Fot. – m.in. Błękitni Tarnów

Ostatnia modyfikacja: 19 listopada 2019

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast