Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Zebranie Wiejskie w Ostrowie

22 września 2020

Za nami kolejne Zebranie Wiejskie. Tym razem miało ono miejsce w Ostrowie. W spotkaniu wziął udział wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz, który poinformował mieszkańców o inwestycjach zrealizowanych w gminie oraz planach inwestycyjnych samorządu. 

Podczas Zebrania mieszkańcy zdecydowali o podziale środków z funduszu sołeckiego na przyszły rok.

Przeznaczenie środków z funduszu sołeckiego 2021 r. we wsi Ostrów:

  1. Dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego o sztucznej nawierzchni na terenie szkoły podstawowej w Ostrowie – 15 000 zł

  2. Remont dróg na terenie sołectwa Ostrów – 11 770,92 zł

  3. Budowa tablicy ogłoszeniowej w części Ostrowa bliżej Wierzchosławic – 1 800 zł

  4. Bieżące koszty utrzymania świetlicy wiejskiej – 500 zł

W swoim wystąpieniu wójt gminy Andrzej Mróz przybliżył mieszkańcom przede wszystkim tematykę inwestycji gminnych dotyczących Ostrowa. W tej miejscowości jeszcze w tym roku sporo będzie się działo. Prócz uporządkowania zieleni w Ośrodku Rekreacyjnym w Ostrowie gmina Wierzchosławice w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”  dofinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego wykona na tym terenie też remont i modernizację kompleksu infrastruktury rekreacyjno – sportowej (boiska do koszykówki, kortu tenisowego, boiska do siatkówki oraz trasy „ósemki” dla rowerów – mini miasteczko rowerowe), a ze środków unijnych remont budynku turystyczno-rekreacyjnego – byłej „Rybitwy” w Ostrowie.

 

Ostatnia modyfikacja: 22 września 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast