Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Zebranie Wiejskie w Mikołajowicach

1 lipca 2020

W czwartek w budynku Domu Ludowego w Mikołajowicach odbyło się Zebranie Wiejskie zwołane na wniosek Sołtysa i Rady Sołeckiej. Zebraniu przewodniczył Krzysztof Wiśniewski – sołtys Mikołajowic. W spotkaniu wziął udział wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

 

Głównym punktem czwartkowego zebrania były zmiany w Funduszu Sołeckim. Decyzją mieszkańców postanowiono przeznaczyć środki na zakup pompy wodnej potrzebnej do nawadniania boiska sportowego LKS Dunajec Mikołajowice.

Tradycyjnie podczas Zebrań Wiejskich wójt Andrzej Mróz odniósł się do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i poprosił, aby zachować środki bezpieczeństwa i w przypadku większych zgromadzeń zakładać maseczki ochronne. Włodarz poinformował również mieszkańców o tym, co się dzieje w gminie Wierzchosławice w kwestii inwestycji.

Z kolei mieszkańcy dopytywali m.in. o termomodernizację Domu Ludowego, ścieżkę rowerową na wale Dunajca oraz budowę chodnika do DK 94,.

Na koniec pracownik Urzędu Gminy Ewa Maciak przedstawiła założenia trwającego projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i zachęciła mieszkańców Mikołajowic do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych.

 

 

— 

Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast