Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Zebranie Wiejskie w Bobrownikach Małych

8 września 2020

W miniony piątek w Domu Ludowym w Bobrownikach Małych odbyło się Zebranie Wiejskie, którego głównym tematem był podział pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego w 2021 roku. W spotkaniu wziął udział wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

 

Nim jednak mieszkańcy zdecydowali na co zostaną wydane pieniądze w przyszłym roku konieczna była aktualizacja tegorocznego funduszu sołeckiego. Jednogłośnie przyjęto uchwałę mówiącą o przeniesieniu kwoty 2691,10 przeznaczonej na pobudzenie aktywności obywatelskiej oraz upowszechnienie idei samorządowej (organizowanie imprez cyklicznych) na remont traktorka do koszenia trawy. Zmiana była konieczna, gdyż zorganizowanie cyklicznych imprez było niemożliwe do wykonania w związku z pandemią koronawirusa i powstałymi obostrzeniami w organizowaniu tego typu imprez.

Następnie mieszkańcy podjęli uchwałę dotyczącą podziału środków w ramach przyszłorocznego funduszu sołeckiego. W przyszłym roku sołectwo Bobrowniki Małe będzie miało do dyspozycji większa kwotę aniżeli w 2020 roku.  Pieniądze zostały podzielone na następujące zadania:

  1. Koszenie terenów zielonych i placów zabaw – koszt 4 800 zł
  2. Pokrycie częściowe kosztów mediów w Domu Ludowym – koszt 2 000 zł
  3. Pobudzenie aktywności obywatelskiej oraz upowszechnienie idei samorządowej – cykliczne organizowanie imprez okolicznościowych dla mieszkańców sołectwa (Dzień Bobra, Bal Andrzejkowy dla dzieci, Święto Niepodległościowe itp.) – koszt 2 064,30 zł
  4. Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania w Domu Ludowym – II etap – koszt 20 000 zł
  5. Remont dużej sali z demontażem kominka – koszt 11400 zł

Podczas zebrania wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz zaprezentował informacje dotyczące zrealizowanych i zaplanowanych gminnych inwestycji oraz odpowiadał na pytania mieszkańców. Warto zaznaczyć, że w tym roku w Bobrownikach Małych zostanie wykonany chodnik przy drodze powiatowej. Umowa z wykonawcą tej inwestycji zostanie podpisana w najbliższych dniach.

Ostatnia modyfikacja: 11 września 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast