Swój sezon wznowili Judocy z klubu Tora Wierzchosławice. Trzeba zacząć od tego że klub rozpoczął przygotowania do nowego roku szkolnego od uposażenia i otwarcia nowej sali do ćwiczeń w budynku SP Wierzchosławice. Już od sierpnia zawodnicy mogą w pełni korzystać z odpowiedniego sprzętu i podłoża do ćwiczeń. Dzięki temu jakość prowadzonych zajęć wzrośnie i miejmy nadzieje przełoży się na większą liczbę sukcesów zawodników trenujących w Judo Tora Wierzchosławice.

W miesiącu sierpniu najstarsi zawodnicy (Paweł Zwierzyński, Emilia Jagiełło, Oliwia Nosek, Jakub Świerczek, Aleksander Walkiewicz) wraz z trenerem Pawłem Kita udali się na obóz kadry wojewódzkiej do Zakopanego. Potem młodsi zawodnicy razem z ekipą PM Tarnów wybrali się na klubowy obóz nad Morze Bałtyckie do Pucka, gdzie przez 10 dni intensywnie trenowali i korzystali z tamtejszych uroków.

We wrześniu zawodnicy Judo Tora Wierzchosławice wznowili starty w zawodach. Na pierwsze zawody udali się do Bytomia, gdzie odbywały się kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodzików. Awans udało się uzyskać Emilii Jagiełło i Aleksandrowi Walkiewicz. Kolejnym turniejem był bardzo silnie obsadzony WARSAW JUDO OPEN 2019, w którym wzięło udział 1812 zawodników z 29 państw, reprezentujących 296 klubów. Fantastycznym wynikiem popisała się Emilia Jagiełło, która w kategorii młodziczek w wadze do 52 kg (gdzie rywalizowało 42 zawodniczki) zdobyła brązowy medal. Warto dodać że była jedyną Polką, która przebrnęła eliminacje w tej kat. wagowej i doszła do strefy medalowej. Emilia w pierwszej walce pokonała reprezentantkę Norwegii, potem niestety przegrała walkę przez trzymanie ze Szwedką. W repasażach pokonała dwie zawodniczki z Czech i Węgierkę. W walce o brąz wygrała z kolejną reprezentantką Węgier. 5 miejsce na tych zawodach zdobyła Oliwia Nosek w kategorii juniorek w wadze do 48 kg. Wygrane walki z zawodnikami z zagranicy na tym turnieju odnotował także Aleksander Walkiewicz. Niestety przegrał kolejne z późniejszymi medalistami i wraz z Marcinem Zwierzyńskim odpadli z turnieju na etapie eliminacji.