Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Zamknięcie wystawy „Niepodległa” oraz rozstrzygnięcie konkursu „Złoty Skrzat”

26 listopada 2019

W dniu 14 listopada odbyło się uroczyste zamknięcie wystawy pn. „Wspomnienia to jedyny wehikuł czasu jakim dysponujemy” – ku pamięci zasłużonym na rzecz Gminy Wierzchosławice, które poprzedził konkurs dziecięcych grup teatralnych „Złoty Skrzat”.

Część konkursowa rozpoczęła się o godz. 8.30. Wzięły w niej udział wszystkie szkoły podstawowe oraz Przedszkole Publiczne w Wierzchosławicach. Jury w składzie:

  • Przewodnicząca: Pani Katarzyna Gurgul – polonistka, pedagog, reżyser;
  • Członkowie: Pani Iwona Gleisner – kustosz Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzchosławicach oraz Pan Andrzej Zorek – Prezes Stowarzyszenia Klub Seniora „Przystań” ocenili jakość przedstawień i przyznali nagrody oraz upominki w konkursie.

Zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach. Nagrody w konkursie wyręczył Wójt Gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. Każda szkoła biorąca udział w konkursie otrzymała nagrodę lub upominek. W czasie trwania części konkursowej dzieci i młodzież uczestnicząca w wydarzeniu miała okazję zobaczyć wystawę oraz poznać jej kontekst historyczny. Pan Janusz Skicki – Kierownik Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach zaprezentował dzieciom wystawę i omówił wszystkie eksponaty i fotografie wchodzące w jej skład.

O godz. 11.30 odbyła się uroczysta część zamknięcia wystawy pn. „Wspomnienia to jedyny wehikuł czasu jakim dysponujemy” – ku pamięci zasłużonym na rzecz Gminy Wierzchosławice, w której wzięli udział:

  • Wójt Gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz;
  • Sekretarz Gminy Irena Kowal;
  • Pan Bartłomiej Olesiński – siostrzeniec ppor. pilota Stanisława Koguta wraz z rodziną z Bobrownik Małych;
  • Pan Janusz Skicki Kierownik Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach;
  • Dyrektorzy Szkół oraz nauczyciele.

Zakończenie wystawy miało charakter uroczysty. Zostało uświetnione występem szkoły, która wygrała  konkurs „Złoty Skrzat. Zaprezentowany przez dzieci występ był wzruszający i wzbudził duży aplauz wśród obecnych na sali.

Poniżej przedstawiamy fotorelację. Fot.- Klaudia Tarczoń

Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2019

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast