Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Zakończyła się realizacja przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę!

13 grudnia 2022

W dniu 6 grudnia 2022 r. zakończyła się realizacja w szkołach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę!

W ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wierzchosławice zwiedzali Polskę, uczestnicząc w organizowanych wycieczkach:

  • Szkoła Podstawowa w Wierzchosławicach z dofinansowaniem wycieczek na kwotę 22 156 zł, uczestniczyła w wycieczce do Nowego Sącza, Krakowa, Sandomierza oraz Wrocławia.
  • Szkoła Podstawowa w Rudce z dofinansowaniem wycieczek na kwotę 23 213 zł,  uczestniczyła w wycieczce do  Krakowa, Żarnowca, Bóbrki ,Kudowa Zdrój, Kletno oraz Wrocławia.
  • Szkoła Podstawowa w Mikołajowicach z dofinansowaniem wycieczek na kwotę 15 000 zł, uczestniczyła w wycieczce do Kazimierza Dolnego, Lublina, Zamościa oraz Łańcuta.

Dofinansowanie stanowiło 80% całkowitego kosztu wycieczek, natomiast 20% pochodziło z wkładu własnego, tj. wpłat rodziców dzieci, które uczestniczyły w wycieczkach.

Przedsięwzięcie miało na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie wspomaga realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pozwala urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabiera praktycznego wymiaru.

To już druga edycja programu Poznaj Polskę, gdzie Gmina Wierzchosławice skutecznie pozyskała środki na ten cel!

Ostatnia modyfikacja: 13 grudnia 2022

Komentowanie jest wyłączone.