Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Zaduszki Witosowe [ZDJĘCIA]

10 listopada 2020

W niedzielę przed południem Wierzchosławicach odbyły się doroczne Zaduszki Witosowe w 75. rocznicę śmierci Wincentego Witosa i w 35. rocznicę śmierci Stanisława Mierzwy.
 
Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach w intencji śp. Wincentego Witosa, Stanisława Mierzwy i zmarłych ludowców.
 
Następnie wszyscy zgromadzeni w asyście pocztów sztandarowych udali się na cmentarz w Wierzchosławicach, aby oddać hołd i złożyć kwiaty przy Grobie Wincentego Witosa – chłopskiego premiera, wybitnego męża stanu, jednego z Ojców Niepodległości, wieloletniego wójta gminy Wierzchosławice i Stanisława Mierzwy – jego najwierniejszego współpracownika.
 
W skromnych w tym roku uroczystościach z powodu epidemii koronawirusa wzięła udział nieliczna grupa Ludowców na czele z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, wicemarszałkiem Sejmu Piotrem Zgorzelskim oraz europosłem Adamem Jarubasem.
 
– Co roku przychodzimy w to miejsce, aby czerpać stąd siły na cały rok, pochylić nasze głowy, skierować nasze myśli wdzięczności i naszą modlitwę wobec wybitnego męża stanu, bohatera narodowego, premiera naszej wolności – mówił przed grobem Witosa szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 
W uroczystościach wziął udział także wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz wraz z radnymi.

Ostatnia modyfikacja: 10 listopada 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast