Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

XXI nadzwyczajna sesja Rady Gminy Wierzchosławice

7 kwietnia 2020

Za nami XXI nadzwyczajna sesja Rady Gminy Wierzchosławice. Po raz pierwszy w historii gminy, w związku z epidemią koronawirusa, gminni radni obradowali w trybie zdalnym.

 

Podczas dzisiejszego zdalnego posiedzenia radni dokonali zmian w budżecie oraz podjęli kilka uchwał związanych z polityką śmieciową gminy. Dotyczą one dostosowania lokalnego prawa do obowiązujących w Polsce przepisów w związku decyzją prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w sprawie przeciętnego miesięcznego dochodu rozporządzalnego. Zmiany dotyczą stawki za odbiór odpadów od gospodarstw domowych, które zamieszkuje 6 i więcej osób.  

Najważniejsza uchwała podczas dzisiejszej sesji dotyczyła wyrażenia zgody na przekazanie środków przez samorząd powiatowy na budowę ważnego chodnika w Mikołajowicach przy drodze powiatowej nr 1347 k (dokończenie budowy chodnika w Mikołajowicach w kierunku drogi krajowej nr 94). Powiat tarnowski partycypuje w kosztach tej inwestycji. Gmina Wierzchosławice, która realizuje to zadanie, przygotowuje się do ogłoszenia przetargu. Koszt budowy będzie znany po zakończeniu procedury przetargowej.  

– W ramach tego zadania wykonamy chodnik wraz z poszerzeniem jezdni oraz kanalizację deszczową – wyjaśnia wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Jest to 4 etap budowy chodnika wzdłuż tej ważnej drogi powiatowej. Nowy chodnik pojawi się na odcinku ok. 150 m.    

Podczas dzisiejszej sesji radni zgodzili się również na wyasygnowanie 10 tysięcy złotych dla stowarzyszeń z gminy Wierzchosławice, które mogą otrzymać pieniądze na realizację zadań wyłonionych w drodze konkursu ,,Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej”.

Ostatnia modyfikacja: 7 kwietnia 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast