Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Wójt z absolutorium i wotum zaufania

7 lipca 2021

Podczas piątkowej sesji Rady Gminy Wierzchosławice radni udzielili wójtowi Andrzejowi Mrozowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu w 2020 roku oraz wotum zaufania.

 Najważniejsze głosowania w roku poprzedziła prezentacja raportu o stanie gminy oraz dyskusja.

Raport o stanie gminy Wierzchosławice przygotowany został zgodnie z wymaganiami znowelizowanej ustawy o samorządzie gminnym. Raport informuje m.in. o realizacji przez gminę polityk, programów, strategii, uchwał rady gminy.

Z kolei absolutorium jest potwierdzeniem przez radę gminy, że wójt prawidłowo zrealizował budżet gminy, czyli zgodnie z prawem wydał publiczne pieniądze. 

– Dziękuję radnym za docenienie, nie tylko mojej pracy, ale całego Urzędu Gminy – mówił wójt Andrzej Mróz. – Wszyscy pracownicy urzędu codziennie pracują na rzecz rozwoju gminy Wierzchosławice. Decyzja radnych o absolutorium oraz wotum zaufania to potwierdzenie słusznie obranej przez nas polityki zrównoważonego rozwoju wszystkich miejscowości. W ubiegłym roku realizowaliśmy zadania drogowe, remonty obiektów kulturalnych i oświatowych. Mimo trudnych warunków związanych z pandemią udało nam się wiele osiągnąć.  Życzyłbym sobie aby kolejne lata były co najmniej tak udane jak rok 2020.

 

Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast