Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Witaj szkoło! [ZDJĘCIA]

1 września 2021

Dziś zainaugurowano we wszystkich szkołach nowy rok szkolny. W uroczystościach w największej w gminie szkole w Wierzchosławicach uczestniczył wójt Andrzej Mróz.

W Szkole Podstawowej w Wierzchosławicach w tym roku uczyć będzie się w sumie 298 uczniów. Dla 42 dzieci będzie to pierwszy rok w szkole. Z kolei w oddziale przedszkolnym będzie się kształcić i bawić 25 młodych mieszkańców naszej gminy.

 

– Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele! Rozpoczynacie dziś nowy rok szkolny, który jestem pewien będzie obfitował w sukcesy uczniów, które są jednocześnie efektem pracy nauczycieli i rodziców. Drodzy uczniowie pamiętajcie, że uczymy się nie dla szkoły, nauczycieli, rodziny, czy przyjaciół, tylko dla siebie. Tu i teraz zdobywając wiedze kształtujecie swoją przyszłość. Natomiast Szanownemu Gronu Pedagogicznemu życzę dużo cierpliwości i wytrwałości – podkreślał wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

– Mam nadzieję, że ten rozpoczęty dziś rok szkolny przebiegnie bez zawirowań i będziemy mogli w szkole realizować program nauczania. Wierzę, że będzie to kolejny rok z sukcesami naszych wspaniałych uczniów – trzymam za to niezwykle mocno kciuki – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach Magdalena Szybilska.

Ostatnia modyfikacja: 6 września 2021

Komentowanie jest wyłączone.