Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Wierzchosławice pogrążone w derbach

19 listopada 2020

W niedzielne południe na boisku w Mikołajowicach wybiegły dwa nasze zespoły, miejscowy Dunajec zmierzył się z zespołem LKS Wierzchosławice-Ostrów. Wygrana gospodarzy była jak najbardziej zasłużona a gdyby skuteczność zawodników zespołu Dunajca była wyższa to mecz ten obfitowałby w większą liczbę bramek. Na słowa uznania zasługuje bramkarz zespołu z Wierzchosławic, który zapobiegł większej porażki swojego zespołu skutecznie interweniując w wielu sytuacjach. Nasz trzeci zespół w tych rozgrywkach, czyli zespół z Gosławic, udał się na swój mecz do ostatniej drużyny w tabeli, czyli zespołu z Radlnej. Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, ale po dość ostrej strzelaninie, udaje się wywieźć ostatecznie 3 punkty z tego terenu. Wynik końcowy, czyli 6:4, dla naszego zespołu mówi sam za siebie. Najważniejsze, że kolejne 3 punkty będą dopisane w tabeli dla naszego zespołu.

W końcowej tabeli na 4. miejscu swoje zmagania po rundzie jesiennej kończy zespół z Gosławic, tracąc tylko 4 punkty do lidera rozgrywek. Zespół Dunajca Mikołajowice kończy swoje zmagania na 12. miejscu, ze startą tylko 3 punktów do 10. miejsca. Natomiast zespół z Wierzchosławic prawdopodobnie zakończy swoje zmagania na 13. miejscu, o ile zespół z Lisiej Góry nie wygra zaległego meczu.

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć meczu zespołu Gosławic, autorstwa Ewy Górczyk

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=goslavia&set=a.2703323719938793

 

15.11.2020r. Mikołajowice

LKS Dunajec Mikołajowice – LKS Wierzchosławice-Ostrów 3:1 (1:1)

Bramki: Arkadiusz Rapacz, Paweł Kusion, Sławomir Sumara – Maciej Jewuła

Kartki: Robert Bator, Sławomir Krakowski, Bartłomiej Gajdur – Mateusz Dzióbak

Skład:

Mikołajowice: Paweł Stefański, Sławomir Sumara (’74 Przemysław Orkisz), Arkadiusz Rapacz, Piotr Mucha, Sławomir Krakowski, Jakub Krakowski, Arkadiusz Janicki, Ryszard Guzy (’57 Marcin Mastalerz) , Mateusz Gajdur, Bartłomiej Gajdur, Robert Bator (’57 Paweł Kusion)

Wierzchosławice: Przemysław Woźniak, Jakub Nędza, Mateusz Dzióbak, Daniel Piwowar, Dariusz Duda (‘46 Aleksander Walkiewicz), Jakub Leśniak, Mateusz Malinowski, Bartłomiej Frąc (‘75 Kamil Gołąb), Maciej Jewuła (‘80 Piotr Gorzkowski), Radosław Kozik (‘64 Szymon Nosal), Filip Woźniak (‘60 Sebastian Stefański)

 

Szymon Nosal (trener): „W słabym stylu kończymy ostatni mecz jak i całą rundę jesienną przegrywając w Mikołajowicach 3:1. Mieliśmy dobry okres gry w pierwszej połowie, ale zabrakło “kropki nad i” choćby w ostatniej akcji, w której zepsuliśmy akcje 5 na 3. Druga połowa do dużo strat i błędów z naszej strony, które gospodarze wykorzystali i zwycięstwem przeskakują nas w tabeli”.

 

Marcin Gajdur (kierownik): „Mecz od samego początku przebiegał pod nasze dyktando. W pierwszym okresie gry stworzyliśmy liczne sytuacje do strzelania bramki, ale to przeciwnik nam pomógł strzelając sobie samobója. Niestety przytrafił nam się szkolny błąd w obronie, na czym skorzystał przeciwnik wyrównując w tym spotkaniu. Po przerwie bardzo dobre zmiany w naszej drużynie dały impuls do dalszego atakowanie i po dwóch strzelonych bramkach, wygrywamy zdecydowanie w tym spotkaniu.”.

 

 

14.11.2020r. Radlna

KS Radlna – LKS Gosłavia Gosławice 4:6 (3:3)

Bramki: Józef Wróbel x2, Dominik Kwater x2, Michał Kwater, Maciej Pochroń

Kartki: Mateusz Skóra, Dominik Góra, Krzysztof Rzepa

Skład: Maciej Rogóż, Krzysztof Rzepa, Dawid Sroka, Robert Rzepa (‘52 Mateusz Skóra), Dariusz Morys (‘55 Wojciech Rzepski), Maciej Pochroń (‘55 Robert Pawłowski), Dominik Góra (‘85 Paweł Dobek), Grzegorz Smolik, Dominik Kwater, Michał Kwater, Józef Wróbel (‘89 Marcin Kowal)

 

Michał Wantuch (kierownik): „W sobotę w ramach ostatniej jesiennej kolejki A klasy udaliśmy się na mecz wyjazdowy do outsidera rozgrywek. Gospodarze niespodziewanie postawili nam ciężkie warunki, ale pomimo, że to nie był nasz dzień ostatecznie wygraliśmy to spotkanie 6:4. Wygraliśmy 10. spotkanie w tym sezonie. Dzięki temu zwycięstwu utrzymaliśmy 4 punktową stratę do lidera. Teraz przed nami zimową przerwą, którą z pewnością będziemy chcieli solidnie przepracować, aby nie stracić tego co już osiągnęliśmy”.

Ostatnia modyfikacja: 19 listopada 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast