Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Wielkie terenowe ściganie [ZDJĘCIA]

24 września 2020

W minioną niedzielę nasza gmina była areną zmagań kolarzy amatorów w ramach.
 
Organizator we współpracy z Nadleśnictwem Dąbrowa Tarnowska opracował trasy trzech dystansów dedykowanych szerokiemu gronu zawodników, które prowadziły przez malownicze drogi i ścieżki lasów wierzchosławickich wijąc się malowniczo wśród jezior zatopionych w lesie.
 
Start wyścigu umiejscowiony był obok Gospodarstwa Agroturystycznego Leśniczówka na tzw. „Ścieżce Przyrodniczo- Leśnej”. Dla osób, które zaczynają przygodę z ściganiem się na rowerze w terenie przygotowano dystans Quarter liczący 29 km i jedynie 180 metrów przewyższenia. Z kolei dla osób z większymi ambicjami sportowymi przygotowano trasę o nazwie Half i liczyła ona 44 km oraz ponad dwieście metrów przewyższenia. Najdłuższy z trzech dystansów zwykle zarezerwowany dla najwytrwalszych, w tym przypadku wynosił 68 km i ponad czterysta metrów przewyższenia.
Wyścig w Wierzchosławicach to nie tylko zabawa dla dorosłych, lecz również zawody dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat rozgrywane pod pilnym okiem rodziców na polanie.
 
Patronat honorowy na imprezą objął wójt gminy Andrzej Mróz. Organizatorami imprezy byli 2PM Group oraz gmina Wierzchosławice.

Ostatnia modyfikacja: 24 września 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast