Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Wielkie ściganie w Wierzchosławicach

7 września 2020

Już 20 września Wierzchosławice staną się areną zmagań kolarzy amatorów, którzy w ramach „Dare To Be” Maraton MTB Wierzchosławice wystartują w imprezie dedykowanej entuzjastom terenowej jazdy po lesie.

Pierwotnie impreza miała się odbyć  3 kwietnia, lecz z powodu wprowadzonych obostrzeń sanitarnych i zakazu imprez sportowych odbywać się będzie dopiero jesienią. Organizator we współpracy z Nadleśnictwem Dąbrowa Tarnowska opracował trasy trzech dystansów dedykowanych szerokiemu gronu zawodników, które prowadzą przez malownicze drogi i ścieżki lasów wierzchosławickich  wijąc się malowniczo wśród jezior zatopionych w lesie.

Serdecznie zapraszam do udziału w imprezie nie tylko zawodowców i pasjonatów rywalizacji na dwóch kółkach, ale także całe rodziny z dziećmi – zachęca wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Liczymy, że warunki atmosferyczne dopiszą i będziemy mogli wspólnie miło spędzić czas na łonie przyrody oglądając rywalizację na wyznaczonych trasach. Gmina Wierzchosławice to rowerowa gmina. Tysiące rowerzystów rocznie korzysta z odcinka Velodunajec, również nasze wierzchosławickie lasy są atrakcyjne dla miłośników jazdy na rowerze. Jako samorząd gminny dostrzegamy te trendy i staramy się być jeszcze bardziej przyjaźni rowerzystom, dlatego w Ostrowie w sąsiedztwie Velodunajec stworzymy centrum wypoczynku i rekreacji. Wybudujemy także ścieżkę rowerową Wierzchosławice-Dwudniaki–VeloDunajec. Odcinek ten będzie bezpośrednio połączony z trasą rowerową VeloDunajec w miejscowości Gosławice. Będzie ona przebiegać w niewielkiej odległości od Muzeum im. Wincentego Witosa oraz Domu Ludowego w Wierzchosławicach, a także nieopodal zabytkowego Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Matki Bożej Pocieszenia w centrum Wierzchosławic.  

Start wyścigu umiejscowiony obok Gospodarstwa Agroturystycznego Leśniczówka na tzw.  „Ścieżce Przyrodniczo- Leśnej ” od pierwszych metrów wyścigu pozwala zanurzyć się w leśnych odmętach.

Dla osób, które chcą zacząć przygodę z ściganiem się na rowerze w terenie przygotowany jest dystans Quarter liczący 29 km i jedynie 180 metrów przewyższenia.

Z kolei dla osób z większymi ambicjami sportowymi przygotowano trasę o nazwie Half i liczy ona  44 km oraz ponad dwieście  metrów przewyższenia.

Najdłuższy z trzech dystansów zwykle zarezerwowany dla najwytrwalszych, w tym przypadku to 68 km i ponad czterysta metrów przewyższenia.

Wyścig w Wierzchosławicach to nie tylko zabawa dla dorosłych, lecz również zawody dla dzieci w wieku od  2 do 12 lat rozgrywane pod pilnym okiem rodziców na polanie.

Całość imprezy rozpoczyna się o godzinie 11. startem dorosłych,  a potem wyścigiem dla dzieci. Dodajmy wyścig dla najmłodszych oraz mieszkańców naszej gminy jest darmowy.

Aby wziąć udział w ściganiu należy się zarejestrować na stronie www.maratonmtb.pl/zapisy bez wpłacania wpisowego. Pozostałe formalności finalizowane są przy odbieraniu pakietu startowego w dniu wyścigu.

Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8 rano a zakończenie całości zaplanowano około godz. 16.

Patronat honorowy na imprezą objął wójt gminy Andrzej Mróz, komendant miejski policji w Tarnowie Mariusz Dymura oraz rektor  PWSZ w Tarnowie Małgorzata Kołpa.

Organizatorem imprezy jest 2PM Group oraz gmina Wierzchosławice.

Jednocześnie prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego w związku z panującą epidemię koronawirusa!

 

Ostatnia modyfikacja: 7 września 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast