Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził gminę Wierzchosławice [ZDJĘCIA]

31 maja 2021

W piątek z roboczą wizytą w naszej gminie gościł wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Premierowi towarzyszył poseł Stanisław Bukowiec. Z problematyką gminy zapoznał zaproszonych gości wójt Andrzej Mróz.
 
Wizyta Jarosława Gowina w gminie Wierzchosławice rozpoczęła się od złożenia wiązanki kwiatów u stóp pomnika Wincentego Witosa zlokalizowanego w parku przed Centrum Kultury Wsi Polskiej.
 
Następnie premier Gowin, poseł Bukowiec oraz wójt Andrzej Mróz przeszli do Urzędu Gminy Wierzchosławice, gdzie podczas roboczego spotkania zaprezentowano najważniejsze inwestycje zrealizowane w tej kadencji oraz określono kierunki rozwoju gminy.
 
W toku dyskusji wójt Andrzej Mróz zaprezentował koncepcję zmian legislacyjnych umożliwiających samorządom skupowanie gruntów na korzystnych zasadach, a następnie wykonywanie na tym terenie niezbędnych inwestycji infrastrukturalnych. Tak uzbrojony teren trafiałby następnie w drodze sprzedaży do zainteresowanych mieszkańców.
 
Z kolei premier Jarosław Gowin zwrócił uwagę na szczególne walory naturalne gminy Wierzchosławice i docenił działania samorządu zmierzające do dalszego ulepszania oferty turystycznej i budowy nowego obiektu turystycznego w Ostrowie przy Velo Dunajec.
 
– Gmina Wierzchosławice to nie tylko malownicze lasy i stawy, ale także Velo Dunajec. Tą trasę w rocznie pokonuje bardzo dużo osób. Koncepcja rozwoju oferty dla turystów rowerowych zrobiła na mnie dobre wrażenie. Taki obiekt służył będzie nie tylko użytkownikom Velo Dunajec, ale także mieszkańcom i osobom wypoczywającym nad Dunajcem – podkreślał w rozmowie po spotkaniu z wójtem premier Jarosław Gowin.
 
Z kolei poseł Stanisław Bukowiec podczas spotkania zwracał uwagę, że gmina Wierzchosławice postawiła na rozwój mieszkalnictwa biorąc czynny udział w tworzącej się spółce Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe Małopolska w ramach rządowego programu. Niewykluczone, że na terenie gminy Wierzchosławice zostaną zrealizowane dwie inwestycje mieszkaniowe z przeznaczeniem na wynajem dla ludzi młodych, którzy docelowo będą mogli nabyć mieszkania na własność. Główną lokalizacją dla budowy mieszkań są Dwudniaki, ale niewykluczone, że w Kępie Bogumiłowickiej również zostanie zrealizowana tego typu inwestycja.
 
– Władze gminy Wierzchosławice z odpowiedzialnością patrzą w przyszłość – mówi poseł Stanisław Bukowiec. – Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to danie szansy młodym rodzinom, aby nie musiały opuszczać rodzinnych stron. Ma to w konsekwencji wielorakie korzyści. Jednak samo wybudowanie mieszkań to nie wszystko. Potrzebna jest dobra oferta edukacyjna, kulturalna, sportowa oraz możliwość spędzenia czasu wolnego – te wszystkie elementy są w gminie Wierzchosławice.
 
Gospodarz gminy wójt Andrzej Mróz przyznaje, że piątkowa wizyta pozwoliła rzucić nowe spojrzenie na niektóre sprawy.
 
– Dziękuję Panu Premierowi Jarosławowi Gowinowi oraz posłowi Stanisławowi Bukowcowi za poświęcony czas i długą oraz merytoryczną dyskusję. Podczas spotkania zaprezentowałem nie tylko nasze sukcesy, ale rozmawialiśmy także o problemach i naszych planach na przyszłość, wspólnie szukając możliwości kontynuowania obranej ścieżki rozwoju naszej gminy – podsumowuje wójt Mróz.
 
 

Ostatnia modyfikacja: 31 maja 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast