Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

W trosce o osoby z niepełnosprawnościami [ZDJĘCIA]

23 grudnia 2020

Budowa windy zewnętrznej w Szkole Podstawowej w Wierzchosławicach oraz zakup autobusu do przewozu dzieci z niepełnosprawnościami – to ostatnie dwie inwestycje samorządu gminnego mające na celu zapobieganiu wykluczeniu osób niepełnosprawnych. Zadania otrzymały wydatne dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W poniedziałek w obecności wicemarszałek województwa małopolskiego Marty Malec-Lech oficjalnie oddano do użytku zarówno windę, jak i autobus.  

Gmina Wierzchosławice wybudowała windę zewnętrznej dla niepełnosprawnych z wiatrołapem przy budynku Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach. Całkowita wartość zadania wynosi ponad 290 tys. zł, z czego 150 tys. zł stanowi dotacja z PFRON.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Samorząd gminny kupił także autobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Nowy autobus ma 24 miejsca (22 miejsca siedzące + miejsce dla opiekuna + miejsce dla kierowcy, w tym miejsce na wózek inwalidzki). Pojazd wyposażony jest w najazdy ułatwiający wsiadanie, jak i wysiadanie osobom na wózku. Koszt samochodu to 365 tys. zł, z czego pozyskane środki to 255,5 tys. zł.

– Bardzo się cieszę, że wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz realizuje tego typu projekty, pozyskuje pieniądze właśnie po to, aby usprawnić funkcjonowanie społeczności lokalnej – podkreślała podczas uroczystego oddania do użytku zakończonych inwestycji wicemarszałek małopolski Marta Malec-Lech. – 

– Zarówno zakup autobusu, jak również budowa windy znacznie ułatwią codzienne funkcjonowanie naszych mieszkańców z niepełnosprawnościami – mówi Andrzej Mróz, wójt gminy Wierzchosławice.  

 

Ostatnia modyfikacja: 23 grudnia 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast