Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

W pościgu za czołówką, mecz derbowy w Rudce

22 października 2019

A-klasa
W meczu o „6 punktów” bardzo blisko zwycięstwa była drużyna z Mikołajowic. Niespełna na 10 minut przed końcem spotkania prowadziła różnicą 2 bramek, ale jak to w piłce bywa gra się do samego końca. Niestety na niekorzyść drużyny z Mikołajowic goście strzelili 2 bramki i w tym ważnym meczu zespół musiał zadowolić się jednym punktem. Drużyna z Wierzchosławic po dość prostych indywidualnych błędach nie sprostała drużynie lidera, który zaaplikował jej sześć bramek. Z przebiegu gry goście wyglądali na lepiej zorganizowaną drużynę. Niestety zabrakło im szczęścia  i ciężko było pokusić się o lepszy wynik. Przy wyniku 1:2 piłka odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do bramki gości. Gdyby piłka wpadła do bramki zespół LKS-u mógłby myśleć o zwycięstwie w tym meczu. W tabeli rozgrywek nasze zespoły nie zanotowały większych zmian.

LKS Gosłavia Gosławice – pauza

LKS Wierzchosławice-Ostrów – LUKS Skrzyszów 2:6 (1:3)
Bramki: Bartłomiej Frąc, Przemysław Woźniak

LKS Dunajec Mikołajowice – LKS Koszyce Wielkie 3:3 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Gajdur x2, Sławomir Sumara

B-klasa
W meczu derbowym zespół z Rudki idąc za ciosem podtrzymał swoją serię wygranych meczy, pokonując „sąsiada” z Kępy Bogumiłowickiej aż 7 do 1. Pomimo, że w tym meczu zespół gości strzelił pierwszą bramkę, to kolejne były już autorstwa zespołu z Rudki. Hat trickiem w tym meczu popisał się Jakub Karaś. Zespół z Łętowic pomimo dobrej gry nie zdobył żadnego punktu w meczu z Wielką Wsią. Na pewno wpływ na to miała bezsensowna czerwona kartka dla kapitana drużyny w 25 minucie za niesportowe zachowanie, przez co zespół z Łętowic musiał grać w osłabieniu jednego zawodnika. Bramkę udało im się strzelić dopiero w końcówce spotkania. Zespół rezerw zanotował kolejną porażkę, przegrywając u siebie 7 do 0 z zespołem z Siedlisk. W tabeli rozgrywek nasze zespoły nie zanotowały awansów i spadków.

LKS Wierzchosławice-Ostrów – Alfa Siedliska 0:7 (0:4)

Zryw Wielka Wieś – LKS Radar Łętowice 1:0 (0:0)

LKS Rudka Bobrowniki Komorów – KS Cezar Kępa Bogumiłowicka 7:1 (3:1)
Bramki: Jakub Karaś x3, Adrian Miśtak x2, Bartosz Bartnik, Patryk Smoleń

Zespoły młodzieżowe

Trampkarze
Niestety kolejną porażkę zanotował zespół trampkarzy z Wierzchosławic ulegając na własnym boisku rezerwom zespołu Fundacji Górnik Tarnów 14 do 0.

LKS Wierzchosławice-Ostrów – Fundacja Górnik II Tarnów 0:14 (0:8)

Orliki, Żaki, Skrzaty
W ten weekend najlepiej zaprezentował się zespół Orlików LKS-u, który zanotował jedną porażkę. Słabiej poszło grupie z AP-W, której pomimo dobrej gry nie udało się wygrać żadnego spotkania. Natomiast drużyna żaków LKS Wierzchosławice-Ostrów również przegrała wszystkie spotkania i nie strzeliła nawet jednej bramki.

Bramki strzelili w ten weekend:
AP Wierzchosławice: Kacper Szczupak x5, Paweł Dojutrek x2, Wiktor Zuziak x2,

LKS Wierzchosławice-Ostrów: Tymoteusz Jaros, Hubert Papała, Szymon Tracz.

Poniżej przedstawiamy fotorelację ze spotkań:

Ostatnia modyfikacja: 24 października 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiększanie czcionki
Kontrast