Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Umowa z PEFRON podpisana. Szkoła w Rudce zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych

22 czerwca 2021

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz podpisał dziś umowę dotyczącą finansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zadania polegającego na dostosowaniu budynku Szkoły Podstawowej w Rudce do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Gmina Wierzchosławice pozyskała 80,5 tys. zł. Całość inwestycji będzie kosztować 150 tys. zł. W ramach zadania zostanie przebudowana i dostosowana toaleta dla osób niepełnosprawnych, zamontowane zostaną dwie platformy schodowe, a przed budynkiem zostanie wyznaczone miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych.

 

Przypomnijmy, że aktualnie tamtejsza szkoła przechodzi gruntowną termomodernizację. Wartość zrealizowanych prac wyniesie ponad 1,5 mln zł. Obiekt będzie ocieplony, wymienione zostanie ogrzewanie, a na dachu pojawią się panele fotowoltaiczne, co w płynie za poprawę kosztów utrzymania placówki. Szkoła od lat czekała na remont, który teraz dzięki staraniom samorządu i pozyskaniu środków z Unii Europejskiej stanie się faktem.

Ostatnia modyfikacja: 22 czerwca 2021

Komentowanie jest wyłączone.