W dniu 20 marca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Tarnowie podpisana została umowa między czterema samorządami odnośnie wspólnego udziału w budowie nowej drogi z mostem, łączącej wierzchosławicki węzeł autostrady A4 z Mościcami i ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Inwestycję realizować będzie Województwo Małopolskie.

To bardzo ważne wydarzenie – szczególnie dla naszej Gminy, gdyż obecnie – to przez Wierzchosławice, Ostrów i Kępę Bogumiłowicką przebiega główna trasa do Tarnowa dla samochodów zjeżdżających z autostrady A4 na węźle Tarnów – Mościce. Natężenie ruchu powoduje duże utrudnienia dla mieszkańców oraz stanowi zagrożenie dla mostu na rzece Dunajec, którego stan techniczny nie jest najlepszy i wymaga natychmiastowego remontu. Władze Województwa Małopolskiego, Powiatu Tarnowskiego, Miasta Tarnowa, Gminy Wierzchosławice oraz Grupy Azoty podpisały porozumienie z którego wynika, że droga wraz z nowym mostem powstanie do 2023 roku.

W spotkaniu, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Tarnowie wzięli udział:  Michał Wojtkiewicz – Poseł na Sejm RP, Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Anna Pieczarka – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Roman Łucarz – Starosta Tarnowski, Jacek Hudyma – Wicestarosta Tarnowski, Roman Ciepiela – Prezydent Miasta Tarnowa, Andrzej Mróz – Wójt Gminy Wierzchosławice  oraz Grzegorz Kądzielawski – Wiceprezes Grupy Azoty.

Warto dodać, że ogłoszony został już przetarg na wykonanie projektu technicznego łącznika, który rozstrzygnięty ma zostać w kwietniu 2019 r. Gmina Wierzchosławice przeznaczy na realizację inwestycji kwotę 100 tys. zł.

fot. Paweł Topolski / Powiat Tarnowski

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony