Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Udany rok Akademii Piłkarskiej Wierzchosławice [ZDJECIA]

8 grudnia 2020

Akademia Piłkarska Wierzchosławice, która swoją działalność zaczęła 7 maja 2019 roku, w krótkim czasie dość prężnie rozwinęła swoje skrzydła. Widać gołym okiem, iż na terenie gminy Wierzchosławice brakowało podmiotu, który swoje działania skieruje tylko dla dzieci i młodzieży.

Podczas pierwszych treningów na zajęciach pojawiła się grupa około dwudziestu dzieci, a po ponad roku działalności w Akademii funkcjonują obecnie 4 grupy treningowe, w których trenuje prawie 90 dzieci z naszej gminy, jak i okolicznych miejscowości. W najstarszej grupie Orlik funkcjonują dwie grupy treningowe, grupa chłopców oraz grupa dziewczynek. Grupa żaków jest najliczniejszą z grup, trenuje w niej 20 chłopców. Grupa naborowa Skrzat powoli staje się na tyle liczna, iż Akademia w niedługim czasie planuje utworzenie jeszcze młodszej grupy Bambini, w której to na zajęcia będą mogły uczestniczyć już 3-letnie dzieci.

W ramach swojej działalności, Akademia stara się, aby zajęcia odbywały 3 razy w tygodniu jeżeli chodzi o starsze grupy, a młodsze 2 razy w tygodniu. Kluczem do podnoszenia swoich umiejętności, poza systematycznymi treningami z wykwalifikowaną kadrą (trenerzy z uprawnieniami UEFA A i B), jest rywalizacja sportowa. Każda grupa dość często podejmuje się współzawodnictwa sportowego poprzez liczne gry kontrolne, turnieje szkoleniowe i towarzyskie, na które dość często wyjeżdżają.

W trakcie ferii zimowych bądź wakacji letnich Akademia dla swoich podopiecznych organizuje półkolonie i warsztaty sportowe, które cieszą się dużą popularnością. W ostatnich warsztatach wzięło udział 70 dzieci z naszej gminy.

Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast