Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Uczniowie z gminy Wierzchosławice dobrze poradzili sobie z testem ósmoklasisty

4 sierpnia 2020

Świetne wyniki osiągnęli nasi uczniowie podczas tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Średnia wyników klasyfikuje naszych uczniów w ścisłej czołówce w powiecie tarnowskim. Podobnie jak przed rokiem uczniowie z gminy Wierzchosławice najlepiej poradzili sobie w powiecie tarnowskim z egzaminem z języka polskiego. Średnia naszych uczniów wyniosła 70,66%. Bardzo wysoko, bo na drugim miejscu, znajdujemy się wśród gmin biorąc pod uwagę wyniki z języka angielskiego, którego średnia wynosi 57,15 %. Natomiast z matematyki średnia jest również godna uwagi, gdyż wynosi 50,89%, co plasuje nas na trzecim miejscu w skali powiatu tarnowskiego.

Wyniki te warto zestawić ze średnią naszego województwa. Małopolscy uczniowie z języka polskiego uzyskali średni wynik egzaminu na poziomie 62,03%, z matematyki – 50,92% i języka angielskiego – 56,9 %.

– Wielkie gratulacje dla naszych zdolnych uczniów i nauczycieli, którzy ich świetnie przygotowali do egzaminu. Mimo trudnych warunków przygotowań związanych z epidemią nasi uczniowie poradzili sobie rewelacyjnie – nie kryje zadowolenia wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Warto też podkreślić progres w stosunku rok do roku. Uczniowie zdecydowanie poprawili swoje wyniki. Jeszcze raz wszystkim gratuluje i zyczę udanej końcówki wakacji. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ósmoklasiści z naszej gminy uzyskali średnie wyniki na poziomie: język polski – 67,33%, matematyka – 44,3%, język angielski – 53,86%.

Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020

Komentowanie jest wyłączone.