Kolejna kolejka ligowa nie przyniosła drużynom seniorskim za wiele szczęścia. Jedynie drużyna z Kępy Bogumiłowickiej zdobyła komplet punktów. Wystartowały natomiast nasze drużyny młodzieżowe w rozgrywkach PPN Tranów. Zapraszamy do przeczytania krótkich informacji na ten temat.

A-klasa

Jedynym zespołem który zdobył punkty w tej kolejce ligowej jest zespół z Gosławic, który mierzył się z liderem rozgrywek, czyli zespołem LUKS Skrzyszów. Remis zdobyty w tym spotkaniu jest tym cenniejszy, iż zespół Gosłavii za każdym razem musiał „gonić” wynik i po rzucie karnym w 86 minucie uzyskał wynik 2:2. Niestety kolejną porażkę zanotowała drużyna z Mikołajowic. Pomimo atutu własnego boiska i licznych sytuacji, nie potrafiła pokonać bramkarza z Radlnej. Spotkanie zakończyło się porażką 0:2. Zespół z Wierzchosławic również odnotował porażkę. Przegrana stosunkiem 1:6 z zespołem z Rzuchowej jest dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Zespołowi gości wychodziło dosłownie wszystko w pierwszej połowie, i do przerwy osiągnął już wynik 0:6. Zespół z LKS Wierzchosławice-Ostrów stać było tylko na jedną bramkę – honorowe trafienie Maćka Jewuły w drugiej połowie. W tabeli rozgrywek nie zaszły większe zmiany i nasze zespoły zajmują podobne lokaty jak w ubiegłym tygodniu.

LKS Gosłavia Gosławice – LUKS Skrzyszów 2:2 (0:1)
Bramki: ‘53 Dominik Góra, ‘86 Dominik Kwater – Rz. k.
LKS Wierzchosławice-Ostrów – LKS Rzuchowa  1:6 (0:6)
LKS Dunajec Mikołajowice – KS Radlna 0:2 (0:1)
Bramki: ‘48 Maciej Jewuła

B-klasa

Zespołem któremu udało się zdobyć punkty w tej kolejce ligowej jest zespół z Kępy Bogumiłowickiej, który po bramkach Radosława Kozika i Piotra Kułaka pokonał zespół z sąsiedniej gminy – KS Niwka 2:1. Jest to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zespołu KS Cezar Kępa Bogumiłowicka. Niestety kolejną porażkę zanotował zespół LKS Rudka Bobrowniki Komorów, który pomimo dobrej gry, przegrał u siebie z zespołem Wielkiej Wsi 0:1. Rezerwy zespołu Wierzchosławic nie sprostały w meczu u siebie z liderem  rozgrywek – drużyną z Rzepiennika Strzyżewskiego. Wynik zakończył się przegraną. Zespół z Rzepiennika Strzyżewskiego  zaaplikował aż 15 bramek nie tracąc przy tym ani jednej. W tabeli rozgrywek nic się nie zmieniło i nasze zespoły plasują się w dolnej części tabeli.

LKS Rudka Bobrowniki Komorów – Zryw Wielka Wieś 0:1 (0:0)
KS Cezar Kępa Bogumiłowicka – KS Niwka 2:1 (1:0)
Bramki: ‘16 Radosław Kozik, ‘59 Piotr Kułak
LKS Wierzchosławice-Ostrów – LKS Rzepiennik Strzyżewski 0:15 (0:4)

Rozgrywki młodzieżowe

W ten weekend swoje rozgrywki zainaugurowała nasza młodzież. Zespół trampkarzy LKS Wierzchosławice-Ostrów uległ w meczu u siebie z zespołem Westovii Tarnów 0:7. Zespół Młodzików w meczu, także z zespołem Westovii okazał się zwycięski. Po bramkach Kacpra Szczupaka i Adama Głowacza wygrał 2:0. Najmłodsi adepci trenujący w Naszej Gminie, czyli zespoły Skrzatów AP Wierzchosławice i LKS Wierzchosławice-Ostrów rozegrali turniej szkoleniowy w Tarnowie, w którym brało udział 8 zespołów.