Dnia 5 czerwca  b. r. w Szkole Podstawowej w Rudce  odbył się  Turniej Piłki Siatkowej Volley Mix, który zorganizowała Pani Jadwiga Bartnik. Główne trofeum, o które toczyła się zacięta walka, to Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 5 zespołów.: ze Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach, Łętowicach, Woli Rzędzińskiej oraz dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej w Rudce (Rudka I i Rudka II). Grano systemem „każdy z każdym”. Zawody sędziował Pan Dariusz Stańczyk.

Główne trofeum Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice wywalczyła drużyna Rudka I, II miejsce zajął zespół z Wierzchosławic, III miejsce – zespół Rudka II, IV miejsce – uczniowie z Łętowic , V miejsce z Woli Rzędzińskiej. Zespoły z miejsc I – III otrzymały także medale, a wszyscy uczestnicy turnieju  za miejsca od II do V pamiątkowe puchary i dyplomy.

Zawodnicy turnieju sportowe trofea odebrali z rąk Wójta Gminy Wierzchosławice Pana Andrzeja Mroza, który uświetnił turniej swoją obecnością. Był on również głównym fundatorem nagród, za co organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Słowa podziękowań należą się także nauczycielom wychowania fizycznego: Pani Agnieszce Radwańskiej, Pani Marcie Kornaus, Panu Romanowi Tumidajskiemu oraz Pani Jadwidze Bartnik za przygotowanie uczniów do turnieju.

red. Jadwiga Bartnik

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony