Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Trzeci medal Mistrzostw Polski w historii Judo Tora Wierzchosławice! Emilia Jagiełło ponownie na podium!

2 grudnia 2020

Po dłuższym okresie rozbratu z matami, zawodnicy Judo Tora Wierzchosławice, wrócili do systematycznych startów. Jak już wrócili to od razu z ogromnym sukcesem. Na rozegranych Mistrzostwach Polski, wiodąca zawodniczka tego Klubu – Emilia Jagiełło, zdobyła brązowy medal w kategorii juniorek młodszych.

Na Turnieju Mistrzowskim rozgrywanym w Zamościu jako Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Emilia bardzo dobrze sobie radziła. Niestety w trzeciej rundzie prowadząc walkę dała się zaskoczyć przeciwniczce i pozostała jej walka w repasażach z szansą na trzeci stopień podium. Z tego zadania wywiązała się już wzorowo, a walkę o medal rozstrzygnęła niemal błyskawicznie.

To już drugi medal Mistrzostw Polski podopiecznej trenera Pawła Kity (i trzeci medal MP historii w 10-letniej historii sekcji). W ubiegłym roku Emilka zdobyła srebro w kategorii Młodziczek.

Także inni zawodnicy tego Klubu osiągali sukcesy. Paulina Kosiaty na turnieju w Wieliczce okazała się najlepsza w swojej kategorii. Jej wyczyn na turnieju w Lublinie powtórzyła Julia Kozielec a Kamil Urban w tym samym turnieju zajął drugie miejsce. Na ostatni turniej Mikołajkowy do Bochni udała się dość liczna, bo aż 10-osobowa grupa zawodników i zawodniczek. Najlepiej z z nich spisali się Gabriela Padło, Julia Kozielec i Kamil Urban którzy zajęli 2. miejsca, a Milena Zabawa i Paulina Kosiaty 3. miejsca w swoich kategoriach.

Ostatnia modyfikacja: 2 grudnia 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast