Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Trwa zbiórka podpisów pod projektem z gminy Wierzchosławice!  

19 maja 2021

W kilkunastu miejscach pojawiły się w naszej gminie specjalne i zalakowane urny do głosowania na projekt ,,Święto Karpia”, który walczy o głosy w ramach 5. edycji Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego. Obok urn znajdują się formularze, które po wypełnieniu należy wrzucić do urny.

 

 

-,,Święto Karpia” to impreza, która cieszyła się przed laty ogromną popularnością. Dziś chcemy, aby ponownie to wydarzenie stało się flagowym eventem organizowanym w gminie Wierzchosławice –mówi wiceprzewodniczący Rady Gminy Wierzchosławice Paweł Dąbrowski, który zgłosił projekt do małopolskiego Budżetu Obywatelskiego. – To nasza tradycja i pielęgnowanie pięknej historii. Hodowla karpia w lasach wierzchosławickich ma ponad pięćsetletnią tradycję, sięgającą XV wieku. ,,Święto Karpia” z wierzchosławickich stawów ma zatem wymiar szczególny.

Wielka mobilizacja!

W gminie Wierzchosławice projekt bardzo przypadł do gustu mieszkańcom. Jest wręcz pospolite ruszenie – w zbiórkę podpisów i agitację za tym projektem włączyli się radni, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia oraz nieocenieni gminni strażacy, którzy w najbliższych tygodniach zawitają do domów mieszkańców gminy Wierzchosławice i będą zbierać podpisy pod projektem. Wsparcie w akcji zbiórki podpisów udzieliło także Gminne Centrum Kultury oraz Urząd Gminy Wierzchosławice.

– Już sama idea Budżetu Obywatelskiego jest niezwykle cenna. Dzięki niej mieszkańcy mogą zadecydować o tym, co zostanie zrealizowane w ich lokalnej społeczności. Projekt ,,Święta Karpia” to nawiązanie do najlepszych tradycji gminy Wierzchosławice. Ja już zagłosowałem i zachęcam innych, aby oddali swój głos na projekt oznaczony kodem TAR 20 – mówi wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

Niewątpliwie projekt ten ma olbrzymie szanse na realizację, ale wszystko zależy od naszego zdeterminowania i mobilizacji mieszkańców. Już pierwsze dni głosowania udowodniły, że to wydarzenie jest dobrze wspominane przez mieszkańców gminy Wierzchosławice, którzy chętnie angażują się w akcję zbiórki podpisów oraz przede wszystkim oddają swój głos na ten projekt – ocenia Marta Strączyńska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

Powrót ,,Święta Karpia” działa na wyobraźnie i angażuje również osoby spoza gminy Wierzchosławice. Przykładem jest chociażby gazeta ,,Kurier Tarnowski”, która włączyła się w promocje naszego gminnego projektu. 

Dlaczego Święto Karpia?

Wierzchosławicki karp nie bez powodu nazywany jest królewskim, hodowany jest w naturalnych warunkach, w śródleśnych stawach zasilanych krystalicznie czystą wodą. Hodowcy nie stosują żadnych polepszaczy czy stymulatorów wzrostu, ryby pochodzą ze stawów o bardzo dobrej kulturze, żywione wyłącznie ziarnami zbóż, cechują się niepowtarzalnym smakiem znanym i cenionym od wielu lat. Ryby ponad miesiąc czekają na sprzedaż w specjalnych stawach – magazynach, nazywanych „zimochowami”, gdzie oczyszczają się z mułu.

Jak głosujemy?

W tym roku są trzy możliwości oddania głosu. W obecnej sytuacji w naszym kraju najprostszą, najszybszą i najbezpieczniejszą będzie opcja zagłosowania przez Internet. Głosować można tutaj: https://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

Mieszkańcy mają również możliwość uzupełnienia karty do głosowania i wrzucenia jej do jednej z urn.

Lista stacjonarnych punktów do głosowania na V Edycję Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego

 

1. Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach

2. Urząd Gminy Wierzchosławice

3. Bibliotek Publiczna w Wierzchosławicach

4. Przedszkole Publiczne w Wierzchosławicach

5. Szkoła Podstawowa w Wierzchosławicach

6. Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Wierzchosławicach

7. Centrum Zdrowia w Wierzchosławicach

8. Szkoła Podstawowa/ Żłobek w Bogumiłowicach

9. Szkoła Podstawowa w Łętowicach

10. Szkoła Podstawowa w Mikołajowicach

11. Szkoła Podstawowa w Ostrowie

12. Szkoła Podstawowa w Rudce

13. Biblioteka w Bobrownikach Małych

14. Biblioteka w Mikołajowicach

Ostatnia modyfikacja: 19 maja 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast