Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego wyjątkowe dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudce!

2 września 2022

1 września uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkół podstawowych i przedszkoli z terenu Gminy Wierzchosławice rozpoczęli kolejny rok szkolny 2022/2023!

W czwartek wszyscy uczniowie z terenu Gminy Wierzchosławice pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny. Inauguracja Roku Szkolnego rozpoczęła się od uczestnictwa w Mszy Św. w swoich kościołach parafialnych. Kolejno w szkołach odbyła się część oficjalna rozpoczęcia roku szkolnego, a następnie uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się w salach lekcyjnych.

Tegoroczny początek roku szkolnego wyjątkowo obchodzili uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rudce! Uroczyste rozpoczęcie roku zbiegło się bowiem z otwarciem zmodernizowanego budynku Szkoły! Środki na ten cel pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego, których dysponentem jest Samorząd Województwa Małopolskiego.
Wśród licznie przybyłych gości, otwarcie swoim przybyciem uświetniła Pani Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Radni Rady Gminy Wierzchosławice, Sołtysi oraz Wójt Gminy Wierzchosławice – Andrzej Mróz.

W roku szkolnym 2022/2023 naukę w Gminie Wierzchosławice rozpoczęło 703 uczniów w szkołach oraz 331 dzieci w przedszkolach co przedstawia się następująco:

  • Szkoła Podstawowa w Wierzchosławicach – 269 uczniów klas I-VIII, 27 dzieci w oddziale przedszkolnym,
  • Szkoła Podstawowa w Rudce – 110 uczniów klas I-VIII, 22 dzieci w oddziale przedszkolnym,
  • Szkoła Podstawowa w Ostrowie – 99 uczniów klas I-VIII, 16 dzieci w oddziale przedszkolnym,
  • Szkoła Podstawowa w Mikołajowicach – 70 uczniów klas I-VIII, 11 dzieci w oddziale przedszkolnym,
  • Szkoła Podstawowa w Łętowicach – 63 uczniów klas I-VIII, 16 dzieci w oddziale przedszkolnym,
  • Przedszkole Publiczne w Wierzchosławicach – 169 dzieci,
  • Przedszkole Niepubliczne Słoneczko – 162 dzieci.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom w nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów edukacyjnych, wychowawczych i zawodowych.

 

Ostatnia modyfikacja: 2 września 2022

Komentowanie jest wyłączone.