W dniu 31 stycznia 2018 r. w amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbyła się uroczystość przekazania wyposażenia i urządzeń ratownictwa strażakom-ochotnikom z województwa małopolskiego.                     

  To właśnie strażacy z Małopolski – jako pierwsi, w ramach pilotażowego programu Funduszu Sprawiedliwości, otrzymali sprzęt ratowniczy. Symbolicznego przekazania sprzętu dokonał w amfiteatrze Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w obecności Podsekretarza Stanu – Michała Wosia, Posła na Sejm – Edwarda Siarki oraz samorządowców i strażaków z  gmin województwa  małopolskiego, którzy otrzymali sprzęt w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

Gmina Wierzchosławice otrzymała darowiznę w wysokości 22 tyś. zł na zakup  2 defibrylatorów oraz toreb ratowniczych z pełnym wyposażeniem. Środki finansowe pochodzą ze świadczeń pieniężnych, które nakładają sądy np. na sprawców przestępstw drogowych.

W spotkaniu z delegacją rządową jak i przedstawicielami Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych w Krakowie wzięli udział: Sekretarz Gminy – Krzysztof Fitrzyk, Inspektor ds. Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego  – Urszula Lech, oraz przedstawiciele Jednostek OSP z terenu Gminy które otrzymały darowiznę w postaci sprzętu do ratowania życia i zdrowia.

Jednostka OSP Łętowice reprezentowana była przez Ryszarda Kawę  – Prezesa OSP Łętowice, Adam Cisoń  – Wiceprezesa,  Jednostka OSP Mikołajowice reprezentowana była przez Alberta Fornala – Naczelnika OSP i Tomasza Strojnego – Członka OSP Mikołajowice, Jednostka OSP Bogumiłowice reprezentowana była przez Krzysztofa Solaka – Naczelnika OSP Bogumiłowice, Andrzeja Nowaka – Skarbnika oraz Radomira Sudę – Członka OSP, Jednostka OSP Gosławice reprezentowana była przez Rafała Kwapniewskiego – Prezesa OSP Gosławice oraz Wojciecha Rzepskiego – Naczelnika OSP Gosławice.

Poza częścią oficjalną, w amfiteatrze odbyły się m.in. pokazy ratownictwa drogowego, zabawy dla dzieci, prezentacja sprzętu, występy orkiestr strażackich, a na wszystkich czekał również poczęstunek – gorąca grochówka.

    Gmina Wierzchosławice serdecznie dziękuje Panu Ministrowi Zbigniewowi Ziobro, Podsekretarzowi Stanu – Michałowi Woś oraz Panu Edwardowi  Siarka – Posłowi na Sejm RP – za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku i otrzymaną darowiznę.

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony