Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Święto Karpia powróciło do Wierzchosławic!

30 sierpnia 2022

Po ośmiu latach przerwy – Święto Karpia w pełnej krasie powróciło do Wierzchosławic – dzięki aktywności lokalnej społeczności. Mieszkańcy gminy oddali 1795 głosów w 5. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego i to zdecydowało o przyznaniu dofinansowania na organizację wydarzenia.

Największą atrakcją imprezy, która odbyła się w niedzielę – 28 sierpnia 2022 r. przy Gminnym Centrum Kultury – była degustacja potraw z karpia. Wydano ponad 3 tysiące porcji karpia smażonego oraz 500 porcji pysznej węgierskiej zupy rybnej z pulpecikami karpiowymi. Do degustacji wykorzystano Karpia z Wierzchosławic oraz Przyborowa. Swoimi potrawami częstowały również panie z kół gospodyń wiejskich z Sieciechowic i z Rudki.

Organizatorzy zapewnili moc atrakcji dla najmłodszych oraz koncerty znanych i popularnych w regionie wykonawców. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Mali Swojacy, Zespół Pieśni i Tańca Swojacy, Przystanek Mrówkowiec oraz gwiazda wieczoru – Baciary.

Dziękuję wszystkim osobom, które oddały głos w Małopolskim Budżecie Obywatelskim na nasz projekt. Cieszę się, że Święto Karpia wróciło do kalendarza imprez w Wierzchosławicach – powiedział Andrzej Mróz – Wójt Gminy Wierzchosławice.

Historia Święta Karpia w Wierzchosławicach sięga przełomu XX i XXI wieku, a jego hodowla ma tutaj ponad 500 – letnią tradycję.

– ZOBACZ: PEŁNA GALERIA – ŚWIĘTO KARPIA 2022 (FACEBOOK)

Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Ostatnia modyfikacja: 30 sierpnia 2022

Komentowanie jest wyłączone.