Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Smaczne i zdrowe posiłki w szkołach

28 stycznia 2021

4,50 zł – tyle kosztuje dwudaniowy obiad, który otrzymują dzieci uczęszczający do szkół na terenie gminy Wierzchosławice. Wraz z powrotem uczniów klas 1-3 do nauki stacjonarnej wznowiła w nowej odsłonie działalność kuchnia w Szkole Podstawowej im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach, która zaopatruje teraz wszystkie placówki oświatowe w gminie w posiłki.

Obecnie kuchnia codziennie przygotowuje ok. 260 zróżnicowanych obiadów dla uczniów. Wyremontowana w ubiegłym roku kuchnia w szkole w centrum Wierzchosławic spokojnie może obsłużyć zdecydowanie większe zapotrzebowanie. Zapewne pojawi się ono wraz z powrotem do nauki w szkole pozostałych uczniów, którzy będą korzystać z możliwości zjedzenia obiadu w szkole .

– Karmimy poza klasami 1-3 także dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz maluchy w żłobku – mówi Magdalena Szybilska, dyrektor SP w Wierzchosławicach. – Przygotowując posiłki dbamy przede wszystkim o to, aby były one zdrowe i smaczne, dostosowując je także do wieku dzieci. Menu jest opracowane na bazie współpracy ze szkolnymi intendentami.

Codzienne w pierwszej kolejności śniadanie wraz z drugim śniadaniem dostarczane jest do żłobka oraz przedszkola. O godzinie 11. ciepły i smaczny obiad dociera do uczniów w ,,małej szkole” w Wierzchosławicach,  Ostrowie i Rudce. W drugiej turze obiady trafiają do żłobka w Bogumiłowicach, szkole w Łętowicach i Mikołajowicach.

– Obiady cieszą się sporą popularnością, z racji tego, że są bardzo smaczne. Dzieci najbardziej lubią naleśnik z sosem, pierogi leniwe, pierogi z owocami oraz zupę kalafiorową z ryżem. Również potrawy z mięsem znajdują się wśród ulubionych dań naszych uczniów, którzy często proszą o dokładkę – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie Elżbieta Kłusek.

Tak niska cena za dwudaniowy obiad jest możliwa dzięki wsparciu samorządu gminnego.

– Również potwierdzam, że obiady są bardzo smaczne – mówi z uśmiechem wójt Andrzej Mróz i dodaje: – Rodzice tak naprawdę płacą za sam wkład do kotła. Wszelkie koszty związane z transportem, zużyciem mediów, kosztami pracy pokrywa samorząd. Również dzięki pozyskanej w ubiegłym roku dotacji i remontowi kuchni w szkole w Wierzchosławicach zwiększyły się możliwości tej placówki w obsługę wszystkich szkół w naszej gminie. Kończąc, wszystkim dzieciom życzę SMACZNEGO!  

 

Ostatnia modyfikacja: 28 stycznia 2021

Komentowanie jest wyłączone.