Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Rządowe wsparcie dla klubów sportowych z gminy Wierzchosławice

2 czerwca 2021

Trzy kluby sportowe z gminy Wierzchosławice otrzymały dofinansowanie z programu rządowego Programu Klub. Dotację otrzymają: LKS Wierzchosławice-Ostrów, LKS Dunajec Mikołajowice, Judo Tora Wierzchosławice. Rządowe wsparcie dla klubów z naszej gminy wynosi w sumie 30 tysięcy złotych.

 

W edycji 2021 Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przeznaczył na realizację Rządowego Programu KLUB 40 mln zł. W ciągu ostatnich pięciu lat (2016-2020) łączna kwota przyznanych środków wyniosła ponad 198 mln zł, podpisanych zostało blisko 18 tys. umów dotacyjnych.

Głównym celem programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej, wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży,  inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży, optymalizacja wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Ostatnia modyfikacja: 2 czerwca 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast