Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Ruszył remont szatni i sanitariatów przy CKWP [ZDJĘCIA]

13 maja 2020

Do końca maja potrwają prace remontowe szatni i sanitariatów w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, które będą stanowić zaplecze dla trenujących na sąsiednim kompleksie sportowym. Koszt inwestycji to ponad 62 tys. zł.

– Dzięki tej inwestycji trenujący będą mogli w najbliższym sąsiedztwie skorzystać z dobrze wyposażonej szatni oraz odświeżyć się w nowych sanitariatach – wyjaśnia wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Nie będę ukrywał, że realizując tę inwestycję mam na myśli przede wszystkim naszą Akademię Pilarską. Chcemy tworzyć naszym młodym piłkarzom jak najlepsze warunki – mają już gdzie trenować, dlatego teraz czas na zapewnienie im odpowiedniego zaplecza. Niemniej jednak szatnie oraz sanitariaty będą ogólnodostępne.

Docelowo w budynku CKWP powstaną dwie szatnie dla gospodarzy i gości z prysznicami. W ramach inwestycji wykonywane są również prace związane z zabezpieczeniem i izolacją terenu, aby odremontowane szatnie przed zniszczeniem. Dodatkowo poprawiony zostanie podjazd dla osób z niepełnosprawnościami prowadzący do wejścia głównego CKWP. Celem operacji jest poszerzenie oferty spędzania wolnego czasu przy budynku CKWP w Wierzchosławicach. Wyremontowane zostaną sanitariaty przeznaczone dla osób spędzających czas na zewnątrz budynku, będzie do nich prowadziło osobne wejście tak, aby nie było konieczności wchodzenia do obiektu. Na terenie przylegającym do budynku organizowane jest wiele imprez kulturalnych i sportowych.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków budżetu gminy Wierzchosławice oraz Lokalnej Grupy Działania “Zielony Pierścień Tarnowa”.

 

Operacja pn.: Modernizacja i wyposażenie szatni i sanitariatów w budynku Centrum Kultury Wsi Polskiej im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach” otrzymała dofinansowanie w kwocie 31.815,00 zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, Przedsięwzięcie 3.2.1 Modernizacja i zakup wyposażenia obiektów infrastruktury kulturalnej, w tym domów ludowych, GOKów i bibliotek.

Ostatnia modyfikacja: 1 sierpnia 2022

Komentowanie jest wyłączone.