Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Rolnicza ,,S” uczciła 147. rocznicę urodzin Witosa [ZDJĘCIA]

25 stycznia 2021

Wczoraj w Wierzchosławicach odbyły się uroczystości 147. rocznicy urodzin Wincentego Witosa, organizowane przez NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w partnerstwie z Powiatem Tarnowskim.  Obchody zorganizowane zostały w skromniejszej formule niż przed laty w związku z panującą pandemią. Gminę Wierzchosławice podczas wydarzenia reprezentował wójt Andrzej Mróz.

Obchody zainaugurowała msza święta w wierzchosławickim kościele, a następnie uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki na grobie Witosa.

Do zgromadzonych list skierował prezydent Andrzej Duda, który odczytał Piotr Ćwik – minister w  Kancelarii Prezydenta.

Wierzchosławice to miejsce szczególne, wpisane w polską historię,  pamięć i tożsamość. Budzi szacunek dziejowe dziedzictwo tej słynnej wsi,  sięgające XIV wieku – przede wszystkim jednak Wierzchosławice kojarzą  się jako symboliczna stolica polskiego ruchu ludowego, jako miejsce  przyjścia na świat, gospodarowania i patriotycznej działalności  Wincentego Witosa – napisał prezydent Duda, który regularnie odwiedzał dotąd naszą gminę, aby oddać hołd Witosowi.

List do uczestników uroczystości skierował również premier Mateusz  Morawiecki, zwrócił się w nim między innymi z podziękowaniami do  rolników:

– Szczególnie dziękuję, za plony zebrane w niezwykle dramatycznym dla  nas wszystkich, ubiegłym roku naznaczonym pandemią. Dzięki Państwa  poświęceniu w Polsce ani przez chwilę nie zabrakło chleba. Tutaj w  Wierzchosławicach podtrzymujecie Państwo pamięć o naszej wspólnej  historii i jego wielkich twórcach – napisał premier.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj: https://www.facebook.com/wierzchoslawice/posts/3438102853082106

 

Ostatnia modyfikacja: 25 stycznia 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast