Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Robocza wizyta Marszałka Małopolski w gminie Wierzchosławice  

19 października 2021

Wśród poruszonych tematów znalazła się kwestia budowy w obwodnicy Wierzchosławic

W piątek z gospodarczą wizyta w gminie Wierzchosławice gościł marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, który wspólnie z wójtem gminy Andrzejem Mrozem odwiedził inwestycje realizowane przy udziale środków z budżetu województwa, a także środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Wizyta marszałka w gminie Wierzchosławice rozpoczęła się od wizytacji terenu budowy łącznika autostradowego w Ostrowie. Na miejscu pojawiła się również poseł Anna Pieczarka. Ta strategiczna inwestycja realizowana przez samorząd wojewódzki stanowi ogromną szansę dla rozwoju regionu, ale przede wszystkim gminy Wierzchosławice.  

Marszałek Witold Kozłowski wizytował także powstały niedawno teren rekreacyjny w Ostrowie.

Będąc w gminie Wierzchosławice marszałek odwiedził także Muzeum Dom Rodzinny Wincentego Witosa, oraz dom, w którym się urodził, a także złożył kwiaty pod pomnikiem przed Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. 31 października przypada bowiem rocznica śmierci tego wybitnego polskiego polityka, trzykrotnego premiera RP.

Wizyta na ziemi tarnowskiej zobowiązuje do odwiedzenia tych miejsc, chwili zadumy oraz podziwu, że dzieło stworzone przez Wincentego Witosa, niegdyś wójta gminy Wierzchosławice, później premiera RP, jest dziś pielęgnowane i rozwijane. Wierzchosławice pięknie się rozwijają. Mieszkańcy mają przestrzeń do rekreacji, sportu, drogi są remontowane. Zapewniam, że nadal nasza współpraca z samorządem gminnym będzie kontynuowana – mówi marszałek.

Podczas przeglądu inwestycji poruszono konieczność budowy obwodnicy Wierzchosławic, Łętowic i Bogumiłowic.

– To dla nas priorytetowa inwestycja, która powinna zostać zrealizowana już dawno – zaznacza wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Przy tak wzmożonym ruchu samochodów, także tych ciężarowych konieczna jest budowa drogowego obejścia Wierzchosławic, Łętowic i Bogumiłowic. Bardzo się cieszę, że Marszałek Kozłowski z dużym zrozumieniem podchodzi do tego problemu. Jesteśmy umówieni na kolejne robocze spotkanie w tej sprawie w Urzędzie Marszałkowskim.

 

 

Ostatnia modyfikacja: 19 października 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast