Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Punkt Pralniczy w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchosławicach oddany do użytku!

15 lipca 2022

W miniony wtorek, w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchosławicach, został uruchomiony i oddany do użytku Punk Pralniczy OSP. Punkt pralniczy został wyposażony w zestaw pralnicowirówki, suszarki, zestaw pomp ze środkami piorącymi oraz niezbędne dodatkowe wyposażenie umywalek ze stali szlachetnej, armatury wodnej i środków do bieżącego utrzymania czystości.
Zestaw  pralnicowirówki z suszarką, zestawem pomp dozujących oraz środkami piorącymi zakupiła Gmina Wierzchosławice dzięki środkom pochodzącym z nagrody w ramach konkursu Rosnąca Odporność finansowanej ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 – koszt całego przedsięwzięcia to 32 169,00 zł.
Pomieszczenie, w którym zorganizowano punkt i zainstalowano urządzenia jak również instalacje technologiczne, zostało wyremontowane i przygotowane samodzielnie przez druhów z OSP w Wierzchosławicach.
Uruchomienie takiego punktu pralniczego pozwoli na bieżące usuwanie zabrudzeń i substancji kancerogennych jakie osadzają się na ubraniach strażackich podczas działań ratowniczo-gaśniczych, a także na właściwe impregnowanie i dezynfekowanie tych ubrań. Tylko skuteczne pranie ubrań ogranicza ryzyko zachorowań strażaków na nowotwory. Z Punktu Pralniczego będą korzystać druhowie ze wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Wierzchosławice.

Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2022

Komentowanie jest wyłączone.