Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu “Czyste Powietrze”

25 października 2022

Gmina Wierzchosławice na mocy porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie prowadzi

 Punkt konsultacyjno – informacyjny Programu  „Czyste Powietrze”.

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny zaprasza Mieszkańców Gminy Wierzchosławice w piątek –  28.10.2022 r. na konsultacje:

„Poprawa efektywności energetycznej budynku z Programem Czyste Powietrze” 

Efektywność energetyczna budynku, czyli jego sprawność energetyczna, to stopień przygotowania budynku do zapewnienia komfortu jego użytkowania zgodnie z przeznaczeniem przy jednoczesnym możliwie najniższym zużyciu energii przez ten budynek.

Rosnące ceny energii sprawiają, że efektywność energetyczna budynków nabiera coraz większego znaczenia, a poprawa efektywności nie tylko zabezpieczy nas przed wzrostem cen energii elektrycznej, węgla, gazu i oleju opałowego ale w dłuższej perspektywie, pozwoli wygenerować dodatkowe oszczędności.

W związku z powyższym zapraszamy mieszkańców do skorzystania z programu „ Czyste Powietrze”, którego celem jest m.in. poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Narzędziem w osiągnięciu celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do podstawowego, podwyższonego i najwyższego poziomu dofinansowania.

Mieszkańcy będący właścicielami i współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub wydzielonych lokali mieszkalnych (maksymalnie 2 lokale) mogą uzyskać dofinasowanie m.in. na wymianę źródła ciepła, kompleksową termomodernizację budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż odnawialnych źródeł energii.

Zapraszamy w godzinach 7.30 – 15.00 do pokoju nr 2 I piętro,  

lub pod numerem telefonu

14 631-90-48  lub 14-631-90-19

Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2022

Komentowanie jest wyłączone.