Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Puchar Wójta: III kolejka okiem trenerów

7 lipca 2020

Trenerski dwugłos po III kolejce Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wierzchosławice

LKS Dunajec Mikołajowice – LKS Radar Łętowice 7:2 (4:2)

Damian Jarosz (Mikołajowice)

Do meczu z Radarem przystąpiliśmy bez trzech podstawowych zawodników. Na nasze szczęście nie miało to znaczącego wpływu na wynik końcowy spotkania. Cały czas kontrolowaliśmy grę co znalazło odzwierciedlenie w licznych sytuacjach podbramkowych. Przy lepszej skuteczności wynik mógłby być zdecydowanie wyższy, choć i tak jest zadowalający. Myślę, że o wygranej zadecydowało lepsze przygotowanie naszego zespołu, atut własnego boiska i liczne (lotne) zmiany, które pozwalały odpocząć poszczególnym zawodnikom. Zespól z Łętowic zaprezentował się dosyć ambitnie stwarzając kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, wykorzystując z nich tylko dwie. Wygrana naszego zespołu jest zasłużona i myślę, ze w dużej mierze spodziewana.

Mateusz Moskal (Łętowice)

Cóż można powiedzieć po tak wysokiej porażce. Mimo wyniku do przerwy 4:2 dla gospodarzy w pierwszych 45. minutach stworzyliśmy sobie wiele sytuacji, w których w ostatnim momencie brakowało dokładnego zagrania czy też celnego strzału. Inaczej mecz by się dla nas ułożył gdybyśmy wykorzystali te sytuacje, natomiast dwie bramki sprezentowaliśmy rywalom sami. Kolejny raz zaczynamy grać swoje dopiero, gdy przegrywamy 3:0. Widoczny był brak 3 podstawowych zawodników. W ofensywie zawiodła skuteczność a w obronie zostawialiśmy zbyt wiele miejsca szybkim ofensywnym zawodnikom gospodarzy.

LKS Gosłavia Gosławice – LKS Rudka Bobrowniki Komorów 0:2 (0:1)

Adrian Czyż (Gosłavia)

Do tego meczu podeszliśmy bardzo zmotywowani. Po dwóch wcześniejszych porażkach chcieliśmy zmazać plamę i w końcu zdobyć punkty. Wynik tego meczu do końca nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Moja drużyna grała bardzo mądrą i dojrzałą piłkę raz po raz nękając bramkarza gości i stwarzając sobie sytuację do zdobycia bramki. Zamiast gola mamy słupek na pustą bramkę, chwila rozluźnienia i to goście wychodzą na prowadzenie. Mimo starań i odważnej gry z przodu tracimy drugą bramkę i zamyka to nasze szanse na korzystny rezultat. Mimo wyniku jestem zadowolony z gry swojego zespołu i dziękuję chłopakom, że zostawiają tyle zdrowia na boisku. Mam nadzieję że już wkrótce przełoży się to na pozytywne wyniki.

Mateusz Nosek (Rudka)

Mecz z Gosławicami był wyrównanym pojedynkiem. Gospodarze zawsze potrafili postawić ciężkie warunki przeciwnikom na swoim obiekcie. Myślę że w przeciągu całego meczu zaprezentowaliśmy więcej kultury gry od przeciwnika. Cieszy fakt wykreowania dużej ilości sytuacji podbramkowych. Muszę jednak przyznać, że przeciwnik miał również swoje sytuacje i mógł się pokusić o zdobycz bramkową. Zdobycie kompletu punktów w 3 meczach to zasługa moich zawodników. Mimo różnych przeciwności stanęli na wysokości zadania.

Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast