Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Prorozwojowy budżet na zdrowych zasadach

31 grudnia 2020

W trakcie środowej sesji Rady Gminy Wierzchosławice radni jednogłośnie uchwalili budżet gminy na 2021 rok. Zgodnie z polityką obraną przez wójta Andrzeja Mroza, plan wydatków i dochodów gminnego samorządu nastawiony jest na zrównoważony rozwój gminy z poszanowaniem bezpieczeństwa finansowego.

Przyszłoroczny budżet zakłada dochody na poziomie 51,5 mln zł i wydatki sięgające blisko 53 mln zł. Wśród najważniejszych punktów po stronie wydatków są koszty związane inwestycjami, remontami i modernizacjami na kwotę 6,8 mln zł. Wydatki na oświatę w przyszłym roku wyniosą 19,5 mln zł. Na szeroko rozumianą pomoc społeczną samorząd gminnych przewidział w przyszłorocznym budżecie 14 mln zł.

Jest to budżet proinwestycyjny – zaznacza wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Dziękuję radnym za to, że jednogłośnie opowiedzieli się za tą najważniejszą w roku uchwałą. To potwierdza słuszne kierunki rozwoju naszej gminy, które obraliśmy na początku tej kadencji. Liczymy, że ten budżet ulegnie jednak zmianom. gdyż w przyszłym roku również skutecznie będziemy walczyć o dofinansowania naszych gminnych inwestycji. Ważną informacją dla mieszkańców jest, że w przyszłym roku nie planujemy podniesienia podatków lokalnych.   

W przyszłym roku realizowane będą ważne z perspektywy mieszkańców inwestycje. W śród nich jest chociażby termomodernizacja szkoły w Rudce, czy remont dróg tzw. Topolowej i Wierzchosławice-Wola. W przyszłym roku zakończy się budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wierzchosławicach. Samorząd gminny złoży również wnioski o dofinansowanie m.in. na głębokiej termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach oraz na realizację dalszych etapów modernizacji ul. Topolowej.

Ostatnia modyfikacja: 31 grudnia 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast