Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Powstaną mieszkania dla młodych rodzin [WIDEO] [ZDJĘCIA]

9 marca 2021

Reprezentujący gminę Wierzchosławice wójt Andrzej Mróz podpisał porozumienie z Krajowym Zasobem Nieruchomości w sprawie utworzenia spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w ramach rządowego programu ,,Mieszkanie dla rozwoju”.

Na mocy podpisanego dokumentu w gminie Wierzchosławice powstanie budynek z mieszkaniami na wynajem dla młodych osób na preferencyjnych warunkach. Porozumienie zostało zawarte podczas konferencji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Krajowego Zasobu Nieruchomości na temat rządowego programu #MieszkanieDlaRozwoju. W spotkaniu, które miało miejsce w Bochni w minioną sobotę wziął udział między innymi wicepremier Jarosław Gowin.

Powołana spółka dzięki wsparciu finansowemu z Banku Gospodarstwa Krajowego i Krajowego Zasobu Nieruchomości wybuduje w gminach wschodniej Małopolski łącznie ok. 900 mieszkań dostępnych na preferencyjnych warunkach przede wszystkim dla osób młodych. Dzięki wsparciu inwestycji środkami zewnętrznymi szacuje się, że wartość mieszkań będzie niższa o ok. 40% od cen mieszkań w ofercie komercyjnej.

Ostatnia modyfikacja: 9 marca 2021

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast