Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Polsko-ukraińska wymiana młodzieży w CKWP

20 września 2021

W Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach odbyła się polsko-ukraińska wymiana młodzieży “Take responsibility for your life!”. Z uczestnikami spotkał się wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

Przez tydzień 30 młodych osób dyskutowało w wierzchosławickim Centrum Kultury na temat wspierania aktywnych postaw obywatelskich oraz podniesienia kompetencji młodzieży w kontekście jej udziału i zaangażowania w życie społeczne, w tym poprzez promocję przedsiębiorczości i wolontariatu.

Organizatorami wymiany było Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Młodzieżowych Art oraz Young Men’s Christian Association of Ukraine (YMCA Ukraine).

W trakcie spotkania z młodymi wójt Andrzej Mróz zaprezentował pokrótce walory gminy Wierzchosławice oraz przybliżył postać Wincentego Witosa oraz jego wpływ na losy Polski. Uczestnicy wymiany otrzymali wierzchosławickie pocztówki, które wysłali do swoich rodzin.

W spotkaniu z wójtem uczestniczyli także goszczący tego dnia w CKWP wychowankowie Aniołowo – Galeria Twórczości Artystów Niepełnosprawnych oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowie.

Ostatnia modyfikacja: 20 września 2021

Komentowanie jest wyłączone.