Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Planowany areał uprawy maku i konopi włóknistych na terenie Gminy Wierzchosławice w 2022 roku

9 września 2021

W związku z corocznym wyznaczaniem planowanego areału uprawy maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zwrócił się do Gminy Wierzchosławice, z prośbą o podanie planowanego areału uprawy maku i konopi włóknistych na terenie naszej Gminy w 2022 r.

Z uwagi na powyższe prosimy wszystkich zainteresowanych uprawą w/w roślin w 2022 roku o zgłoszenie powierzchni i miejsca planowanego areału w terminie do 28 września 2021 roku. Zgłoszenia należy dokonać składając pisemną informację na dzienniku podawczym w godzinach pracy Urzędu lub na pocztę elektroniczną ug@wierzchoslawice.pl.

Jednocześnie informujemy, iż w dniu 2 sierpnia 2021 r. do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został złożony poselski projekt ustawy o zm. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, który proponuje zniesienie obowiązku wyznaczania corocznej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych. Istnieje zatem możliwość, iż zgłoszenia powierzchni i miejsca planowanego areału będą bezprzedmiotowe.

Telefon do kontaktu w sprawie: (14) 631-90-31.

 

Ostatnia modyfikacja: 9 września 2021

Komentowanie jest wyłączone.