Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

Placówki oświatowe wznawiają swoją działalność

21 maja 2020

Od najbliższego poniedziałku (25 maja) placówki oświatowe w gminie Wierzchosławice wznawiają swoją działalność.

Zarówno publiczny żłobek w Bogumiłowicach, jak również oddziały przedszkolne, szkoły z klasami I-III prowadzone przez gminę Wierzchosławice będą gotowe od najbliższego poniedziałku na przyjęcie dzieci.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, jak również nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi placówek oświatowych już kilkanaście dni temu zostały zakupione specjalne lampy UV-C do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach. Sprzęt jest na wyposażeniu wszystkich placówek oświatowych w gminie Wierzchosławice. Lampa UV-C, wykonana jako mobilne urządzenie do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach wykorzystuje ultrafioletowe promieniowanie UV-C. Promieniowanie jest zamknięte w obudowie lampy, ultrafiolet jest całkowicie bezpieczny dla osób przebywających w pomieszczeniu. Lampy UV-C działają ok. 30 min. przed otwarciem placówek  i dwie godziny po zakończeniu pracy w danej jednostce.

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało szereg wytycznych przeciwepidemicznych, które przede wszystkim zapewnią dzieciom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół i placówek bezpieczne warunki, a organom prowadzącym i dyrektorom pomogą w zorganizowaniu pracy w czasie epidemii związanej z COVID-19.

Szczegóły tutaj: https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men
 

Ostatnia modyfikacja: 21 maja 2020

Komentowanie jest wyłączone.