Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

PIŁKARSKI WTOREK: Zabójcza końcówka w Mikołajowicach

15 września 2020

Kto przyszedł w niedzielne popołudnie na stadion w Mikołajowicach, nie zawiódł się tym co zobaczył. Mecz stał na dość wysokim poziomie, i co najważniejsze zakończył się długo oczekiwanym zwycięstwem naszej drużyny. Bohaterem tego spotkania został Sławomir Sumara, którego bramki w samej końcówce meczu zadecydowały o zwycięstwie i opuszczeniu ostatniego miejsca w tabeli. Kolejne zwycięstwo zanotowała drużyna z Gosławic, która po hat-tricku Józefa Wróbla, pokonała zespół z Ołpin 3:1. Bolesną porażkę zaliczył natomiast zespół z Wierzchosławic, który nie poradził sobie z szybkimi zawodnikami z Siemiechowa, ulegając im 5:2.

W rozgrywkach B-klasy na wysokości zadania stanęła drużyna z Rudki, która po  początkowych problemach, ostatecznie pokonała zespół z Niwki 5:2. Zespół z Łętowic, musi mówić o sporym pechu w meczu na szczycie z drużyną z Tarnowa. Mecz, który do samego końca stał na wysokim poziomie, został rozstrzygnięty w ostatniej akcji meczu, w której to zawodnicy drużyny Błękitnych rozstrzygnęli na swoją korzyść i tym samym to oni kosztem naszej drużyny są teraz na pozycji lidera rozgrywek. Mecz drużyny rezerw nie przyniósł żadnej niespodzianki, gdyż porażka 0:6 jest najniższym wymiarem kary, a zważywszy na to, iż w tym spotkaniu zespół ten zasilili zawodnicy na co dzień grający w pierwszej drużynie w podstawowym skaldzie, budzi to duży niepokój gdyż w tej drużynie mieli się ogrywać młodzi zawodnicy z kadry B zespołu z Wierzchosławic.

 

12.09.2020r. Gosławice

LKS Gosłavia Gosławice – LKS Olszynka Ołpiny 3:1 (2:0)

Bramki: Józef Wróbel x3

Kartki: –

Skład: Maciej Rogóż, Robert Pawłowski (‘70 Dariusz Morys), Michał Kwater , Rafał Stawarz (‘76 Wojciech Rzepski), Krzysztof Rzepa  Dawid Sroka, Mateusz Skóra, Dominik Góra, Maciej Pochroń (’56 Wiktor Sondej), Dominik Kwater, Józef Wróbel (‘83 Paweł Dobek)

 

Adrian Czyż (trener): „Wygrywamy ważny mecz u siebie z wymagającym rywalem i bardzo jesteśmy z tego tytułu zadowoleni. Gratuluję całej drużynie, która dała z siebie wszystko i to przełożyło się na wynik”.

 

13.09.2020r.

LKS Wierzchosławice-Ostrów – WKS Siemiechów 2:5 (1:4)

Bramki: Radosław Kozik x2

Kartki: Filip Wożniak, Mateusz Dzióbak

Skład: Hubert Rogóż, Mateusz Malinowski (‘46 Kamil Baran), Dariusz Duda, Paweł Kowalski (‘46 Adrian Szwed), Mateusz Dzióbak, Bartłomiej Frąc, Radosław Kozik, Jakub Nędza, Szymon Nosal, Filip Wożniak (‘65 Jakub Moneta)

 

Szymon Nosal (trener): „W A klasie po serii dwóch zwycięstw w ładnym stylu, można byłoby powiedzieć łapiemy rytm, przyszedł mecz porażki tych z kategorii „na własne życzenie”. Niemal wszystkie bramki dla gości padły z kontry po nieudolnych naszych zachowaniach w akcjach ofensywnych. Są mecze kiedy tworzymy zespół i wszystko się zazębia oraz takie jak ten kiedy pewne zachowania burzą nasz styl i cała gra się sypie. W klasie B, mimo wzmocnionego składu zespół nie potrafił sprostać w Tarnowcu dobrze dysponowanym gospodarzom tego dnia”.

 

13.09.2020r.

LKS Dunajec Mikołajowice – KS Radlna 3:2 (1:1)

Bramki: Sławomir Sumara x2, Mateusz Gajdur

Kartki: Jakub Krakowski, Marcin Mastalerz. Szymon Moskal

Skład: Paweł Stefański, Szymon Moskal (‘Ryszard Guzy), Arkadiusz Rapacz (‘56 Robert Bator), Piotr Mucha, Łukasz Mucha, Marcin Mastalerz (‘72 Jakub Bibro), Paweł Kusin, Jakub Krakowski (‘76 Przemysław Orkisz), Sławomir Krakowski, Mateusz Gajdur, Bartłomiej Gajdur (‘46 Sławomir Sumara)

 

Marcin Gajdur (kierownik): „Po ostatniej serii porażek nastąpiła zmiana w naszym klubie na stanowisku trenera. Dotychczasowego trenera Damiana Jarosza zastąpił nasz były zawodnik – Marcin Jękosz. Swoją pierwszą szansę na przywrócenie drużynie właściwego kursu dostał w niedzielnym meczu z zespołem KS Radlna. Nowy trener ostatecznie pozostawił po sobie dobre wrażenie, gdyż w jego debiucie na ławce zdobyliśmy pierwsze punkty w sezonie wygrywając 3:2 po bramce Mateusza Gajdura oraz dwóch trafieniach Sławomira Sumary. Liczymy na to, iż zaczniemy więcej teraz punktować i piąć się powoli w górę tabeli ligowej.”

 

12.09.2020r.

LKS Rudka Bobrowniki Komorów –  LKS Niwka 5:2 (3:2)

Bramki: Sławomir Seremet x2, Bartłomiej Rogóż x2, Tobiasz Pochroń

Kartki: Marcin Turek,

Składy: Marcin Turek, Patryk Smoleń (‘46 Jakub Usarz), Sławomir Seremet, Michał Sacha, Bartłomiej Rogóż (‘80 Łukasz Węgrzyn), Tobiasz Pochroń (‘82 Jakub Baran), Rafał Lech (‘82 Piotr Bysiek), Mateusz Żurek, Damian Cich, Bartosz Cich, Bartosz Bartnik (‘46 Mateusz Nosek)

 

Mateusz Nosek (trener): „Sobotni mecz z Niwką zakończył się naszym zdecydowanym zwycięstwem. Mecze rozgrywane na dużych, dobrze przygotowanych boiskach to zdecydowanie warunki sprzyjające naszej drużynie. Przyjemnie oglądało się poczynania w ofensywnie mojego zespołu. Cieszy też konsekwentna postawa w obronie. Osobiście jestem zadowolony z tego, że moja drużyna cały czas się rozwija, staramy się eliminować błędy i grać coraz lepiej. Przyjemnie grało się przy licznie zgromadzonych kibicach z Bobrownik, Rudki i Komorowa”.

 

12.09.2020r.

LKS Radar Łętowice – KS Błękitni 1947 Tarnów 0:1 (0:0)

Bramki:-

Kartki: Maciej Suda, Jerzy Kuboń, Łukasz Żyra, Marcin Armatys x2

Skład: Mateusz Baut, Marcin Armatys, Dawid Brończyk (‘68 Damian Pezda), Kamil Korman (‘51 Grzegorz Bysiek), Tomasz Kozioł, Jerzy Kuboń, Łukasz Nasiadka (‘74 Mariusz Iżyk), Szymon Ogar (‘85 Krzysztof Radzik), Filip Pytka, Łukasz Żyra, Maciej Suda

 

Mateusz Moskal (trener): „Pechowo przegraliśmy ten mecz po golu w 90. minucie spotkania. Obie drużyny stworzyły niezłe widowisko. Mecz był zacięty i emocjonujący. Nie wykorzystaliśmy dwóch 100% sytuacji, raz obiliśmy poprzeczkę i to się zemściło. Sprawiedliwym wynikiem byłby remis”.

 

12.09.2020r. 16:30

KS  Tarnowiec – LKS Wierzchosławice-Ostrów II 6:0 (2:0)

Bramki: –

Kartki:

Skład: Jakub Solak, Adrian Niedojadło (‘25 Piotr Kosiaty), Jakub Skóra, Mateusz Dzióbak(‘46 Kamil Baran), Aleksander Walkiewicz, Sebastian Nachel, Jakub Moneta (‘46 Jakub Nędza), Mateusz Malinowski (‘46 Radosław Kozik), Artur Radliński, Kamil Gołąb, Łukasz Kazimierski (‘70 Miłosz Gibała)

 

 

 

Ostatnia modyfikacja: 15 września 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast