Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

PIŁKARSKI WTOREK: Wysokie zwycięstwo Rudki w meczu derbowym

20 października 2020

Zapowiadający się jako hit kolejki w rozgrywkach B-klasy, derbowy pojedynek między Rudką i Łętowicami, okazał się jednostronnym widowiskiem. Zespół z Rudki zdeklasował swojego przeciwnika, aplikując mu aż 7 bramek, nie tracąc przy tym żadnej. Dzięki temu zwycięstwu, zespół z Rudki utrzymał pozycje wicelidera rozgrywek, natomiast zespół z Łętowic tą bolesną porażką oddalił się od dwóch najlepszych zespołów i musi szybko wziąć się w garść i zacząć odrabiać straty punktowe. W drugim meczu tych rozgrywek, zespól rezerw zanotował kolejną porażkę w tych rozgrywka, zespół z Niwki pokonał ich aż 8:0. Po raz kolejny nasuwa się pytanie czy ten młody zespół złożony z zawodników juniorskich nie powinien grać na szczeblu młodzieżowym, gdzie mógłby osiągać sukcesy w postaci wygrywanych meczy, a wyróżniający się zawodnicy powinni grać w drużynie seniorów na szczeblu A-klasy.

W rozgrywkach A-klasy nasze drużyny pokazały się z jak najlepszej strony. Zespół z Gosławic na trudnym terenie zremisował 2:2 z zespołem z Rzepiennika Strzyżewskiego. Pozostaje trochę niedosyt, bo prowadził w tym meczu już 2:0, ale punkt tym cenniejszy, bo zespoły z pierwszych miejsc w tabeli potraciły swoje punkty i strata punktowa pozostaje wciąż taka sama. Kolejne zwycięstwo odnotował zespół z Mikołajowic. Styl w jakim to osiągnął napawa dużym optymizmem, bo przegrywając już mecz 3:0, potrafili go wygrać 4:3 i powoli zaczyna się odbijać od dna tabeli. Zespól z Wierzchosławic wygrał ważny mecz. Tym razem pokonał zespół z Lisiej Góry 4:2, i dzięki temu zwycięstwu złapał oddech przed  kolejnymi meczami w tej rundzie.

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z meczu zespołu Gosłavii:

Publiée par Dariusz Oleksowicz Fotografia sur Dimanche 18 octobre 2020

http://henryk-swierczek.blogspot.com/2020/10/lisia-gora-wierzchosawice-ostrow.html

 

 

17.10.2020r.

KS Iskra Tarnów – LKS Dunajec Mikołajowice 3:4 (0:2)

Bramki: Marcin Mastalerz, Przemysław Orkisz, Arkadiusz Rapacz x2

Kartki: Jakub Krakowski, Marcin Mastalerz, Piotr Mucha

Skład: Sławomir Sumara, Arkadiusz Rapacz, Marcin Mastalerz, Jakub Krakowski, Piotr Mucha, Paweł Kusion (‘80 Bartłomiej Imburski), Sławomir Krakowski, Arkadiusz Janicki, Ryszard Guzy, Mateusz Gajdur, Robert Bator (‘75 Przemysław Orkisz)

 

Marcin Gajdur (kierownik): „Miłe złego początki. Mimo wyrównanej pierwszej połowy po 50 minutach przegrywaliśmy już 3:0 i ciężko było myśleć o zmianie wyniku w tym spotkaniu. Bramka Marcina Masztalerza dała sygnał do podjęcia walki, następnie rzut karny wykorzystał Arkadiusz Rapacz. Kolejną bramkę pięknym strzałem pod poprzeczkę zdobył Przemysław Orkisz. I gdy wydawało się, że mecz zakończył się wynikiem remisowym indywidualną akcją popisał się Arkadiusz Rapacz i 3 pkt pojechały do Mikołajowic”.

 

18.10.2020r.

KS Orzeł Lisia Góra – LKS Wierzchosławice-Ostrów  2:4 (2:2)

Bramki: Bartłomiej Frąc x2, Maciej Jewuła, Szymon Nosal

Kartki: Mateusz Dzióbak

Skład: Kacper Skowroński, Aleksander Walkiewicz, Mateusz Dzióbak, Maciej Jewuła (‘80 Sebastian Nachel), Bartłomiej Frąc, Przemysław Woźniak, Jakub Leśniak, Mateusz Malinowski (‘75 Kamil Gołąb), Jakub Nędza, Szymon Nosal, Filip Woźniak (‘85 Piotr Gorzkowski)

 

Szymon Nosal (trener): „Bardzo ważne zwycięstwo odnosi nasz pierwszy zespół. Pokonując na wyjeździe Lisią Górę mozolnie pniemy się w górę tabeli. Nasza gra wydaje się być coraz lepsza, z nadzieją patrzymy na kolejne mecze”.

 

18.10.2020r.

KS Rzepiennik Strzyżewski – LKS Gosłavia Gosławice  2:2 (2:2)

Bramki: Józef Wróbel x2

Kartki: Józef Wróbel, Mateusz Skóra, Dominik Góra

Skład: Maciej Rogóż, Krzysztof Rzepa (‘85 Wojciech Rzepski), Rafał Stawarz, Dawid Sroka, Mateusz Skóra, Maciej Pochroń (‘67 Wiktor Sondej), Dominik Góra, Grzegorz Smolik, Dominik Kwater, Józef Wróbel (‘63 Robert Rzepa), Michał Kwater

 

Michał Wantuch (kierownik): „W 11 kolejce A klasy nasz zespół rywalizował w meczu wyjazdowym z kolejnym beniaminkiem. Ten tydzień był na pewno ciężki dla każdej drużyny w lidze po całotygodniowych opadach. Nie przeszkodziło to w stworzeniu dobrego widowiska w Rzepienniku, które zakończyło się wynikiem 2:2. Z wyniku mogą być zadowolone oba zespoły. Było to ciężkie spotkanie i cieszymy się z kolejnego punktu w naszym dorobku. Miejmy nadzieję, że przy większym szczęściu i zaangażowaniu będziemy takie spotkania wygrywać. Dziękujemy gospodarzom za gościnną atmosferę i życzymy powodzenia w lidze. My natomiast skupiamy się już na kolejnym meczu”.

 

17.10.2020r.

KS Niwka – LKS Wierzchosławice-Ostrów II 8:0 (4:0)

Bramki: –

Kartki: Daniel Piwowar

Skład: Jakub Solak, Adrian Niedojadło, Daniel Piwowar, Piotr Kosiaty, Tomasz Bujak, Sebastian Stefański, Adrian Tyrka, Kacper Baran (‘50 Łukasz Kazimierski), Krzysztof Frączek, Kamil Cygal, Rafał Nosek

 

Szymon Nosal (trener): „W mocno okrojonym składzie, z księgowym klubu w pierwszej jedenastce, przegrywamy na wyjeździe z Klubem Sportowym Niwka 8:0. Wynik wysoki, ale nas cieszy postawa kilku młodych, dobrze prezentujących się kolejny mecz zawodników, którzy niebawem mogą dostać więcej szans również w pierwszym zespole”.

 

18.10.2020r.

LKS Rudka Bobrowniki Komorów –  LKS Radar Łętowice 7:0 (3:0)

Bramki: Mateusz Nosek x2, Adrian Miśtak x2, Tobiasz Pochroń x2, Sławomir Seremet

Kartki: Sławomir Seremet, Michał Sacha, Jakub Kwater – Maciej Suda, Mateusz Baut, Łukasz Nasiadka (cz.k.)

Skład:

 

Rudka: Marcin Turek, Damian Cich, Mateusz Żurek, Michał Sacha, Piotr Bysiek (‘60 Rafał Lech), Sławomir Seremet, Mateusz Nosek, Bartosz Bartnik (‘46 Adrian Miśtak), Tobiasz Pochroń (‘77 Jakub Baran), Bartosz Cich (‘18 Tomasz Seremet), Jakub Usarz (‘60 Jakub Karaś)

 

Łętowice: Mateusz Baut, Marcin Armatys, Kamil Korman (‘46 Łukasz Nasiadka), Tomasz Kozioł, Jerzy Kuboń, Szymon Ogar (‘43 Grzegorz Bysiek), Damian Pezda (‘7 Krzysztof Radzik), Filip Pytka, Maciej Suda (‘80 Kacper Rokosz), Marcin Wojcieszek, Łukasz Żyra (‘72 Jarosław Warias)

 

Mateusz Nosek (trener): „Wynik meczu nie zawsze jest odzwierciedleniem tego co dzieje się na boisku. W przypadku naszego meczu z Łętowicami, mówi o nim jednak bardzo dużo. Byliśmy drużyną, która zdominowała ten mecz. Moi zawodnicy zagrali na miarę swoich możliwości. Mieliśmy swoje problemy przed tym meczem, głównie zdrowotne, ale to nie przeszkodziło nam w zaprezentowaniu się z dobrej strony. Chciałbym podkreślić, że drużyna z Łętowic osiąga bardzo dobre rezultaty w tym sezonie. Myślę, że wygra jeszcze nie jeden mecz w tej lidze”.

 

Mateusz Moskal (trener): „Wynik mówi sam za siebie. Paradoksalnie zaczęliśmy grać lepiej po tym jak dostaliśmy czerwoną kartkę. To nie był nasz dzień bo nie potrafiliśmy wykorzystać nawet rzutu karnego. Na naszą grę na pewno wpływ miały 2 szybkie zmiany w formacji obronnej w pierwszej połowie z powodu kontuzji”.

 

 

Fot. Archiwum

 

Ostatnia modyfikacja: 22 października 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast