Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

PIŁKARSKI WTOREK: Wysokie zwycięstwa Rudki i Łętowic

8 września 2020

Wysokie zwycięstwa odniosły nasze drużyny grające w rozgrywkach B-klasy. Zespół z Łętowic dość gładko pokonał rezerwy zespołu z Wierzchosławic i dzięki tej wygranej uplasował się na pozycji lidera rozgrywek B-klasy. Natomiast zespół z Rudki pewnie pokonał na wyjeździe zespół Błękitnych Tarnów aż 6:1.

W rozgrywkach A klasy passę meczów bez porażki utrzymuje zespół z Gosławic, który zremisował na dość trudnym terenie w Koszycach Małych 1:1. Kolejne zwycięstwo zanotowała drużyna LKS Wierzchosławice-Ostrów, która dość niespodziewanie pokonała na wyjeździe zespół ze Śmigna 5:2. Na drugim biegunie znajduje się z kolei zespół z Mikołajowic, który przegrał 5 mecz z rzędu, tym razem na wyjeździe w Ryglicach. Pomimo, iż potrafią strzelać bramki, to jednak też dużo tracą. Liczymy, iż w następnej kolejce przełamią serie porażek.

 

05.09.2020r. Koszyce Małe

KS Victoria Koszyce Małe – LKS Gosłavia Gosławice 1:1 (0:1)

Bramki: Dominik Kwater

Kartki: Maciej Pochroń

Skład: Maciej Rogóż, Robert Pawłowski, Michał Kwater (‘78 Paweł Dobek), Rafał Stawarz, Krzysztof Rzepa (‘76 Wiktor Sondej), Miłosz Batko (‘51 Dariusz Morys), Grzegorz Smolik, Dawid Sroka, Mateusz Skóra, Dominik Góra (‘61 Maciej Pochroń) – Dominik Kwater (‘49 Robert Rzepa)

 

Adrian Czyż (trener): „Mimo olbrzymiej przewagi w pierwszej połowie udaje nam się strzelić tylko jedną bramkę. Na drugą połowę wychodzimy zmotywowani, ale mimo to drużyna Victorii co raz to śmielej atakuje, po czym tracimy bramkę ze stałego fragmentu gry. Z przebiegu meczu to moja drużyna bardziej zasługiwała na wygraną, ale brakło nam konsekwencji i wykończenia z przodu. Niestety dzielimy się punktami. Mam silny zespół i myślę, że w każdym meczu możemy się pokusić 3 pkt”.

 

05.09.2020r. Śmigno

KS US Śmigno – LKS Wierzchosławice-Ostrów 2:5 (1:3)

Bramki: Bartłomiej Frąc, Filip Woźniak, Szymon Nosal, Radosław Kozik, Maciej Jewuła

Kartki: Maciej Jewuła, Jakub Moneta

Skład: Hubert Rogóż, Jakub Nędza, Mateusz Dzióbak, Przemysław Woźniak, Jakub Leśniak, Bartłomiej Frąc, Kamil Baran (‘46 Jakub Moneta), Szymon Nosal (‘87 Sebastian Stefański), Maciej Jewuła (‘89 Aleksander Walkiewicz), Filip Woźniak, Radosław Kozik

 

Szymon Nosal (trener): „Dosyć udany weekend piłkarski zaliczyły zespoły naszego klubu. W sobotę po dłuższej przerwie swoje spotkanie wygrali trampkarze na wyjeździe z drużyną Zorzy Zaczarnie 5:1. Również w sobotę i też na wyjeździe seniorzy kadry A pewnie pokonali zespół ze Śmigna 5:2. W dalszym ciągu pracujemy nad poprawą prostych błędów. jak też musimy mocno poprawić swoją skuteczność w wykończeniu akcji. Z kolei zespół kadry B przegrał u siebie w meczu derbowym z Łętowicami 7:0, o aż tak wysokiej porażce przede wszystkim zdecydowała już w 18 minucie czerwona kartka dla jednego z młodych, dobrze zapowiadających się zawodników. Mimo wszystko zespół zasłużył ambicją na pochwałę. A weekend zakończyliśmy benefisem ustępującego prezesa, gdzie spora grupa byłych i obecnych zawodników oraz działaczy miała możliwość spotkać się i powspominać dawne czasy przy kiełbasce”.

 

06.09.2020r. Ryglice

KS Ryglice – LKS Dunajec Mikołajowice 6:3 (2:1)

Bramki: Jakub Krakowski x2, Przemysław Orkisz

Kartki: Paweł Stefański, Damian Jarosz, Szymon Moskal, Łukasz Mucha

Skład: Paweł Stefański, Jakub Bibro, Mateusz Gajdur, Sławomir Krakowski, Jakub Krakowski (‘71 Przemysław Orkisz), Paweł Kusion, Szymon Moskal (‘80 Robert Bator), Łukasz Mucha, Arkadiusz Rapacz, Paweł Stefański, Sławomir Sumara

 

Damian Jarosz (trener): „Przegrana w wykonaniu naszego zespołu staje się powoli niechlubną tradycją. Nasza niemoc pod bramką przeciwnika jest coraz trudniej zaakceptować. Graliśmy z przeciwnikiem, który w ataku pozycyjnym miał niewiele do zaoferowania, natomiast z kontry zaskoczył nas kilka razy i strzelił o kilka bramek więcej. Można pisać o kilku kontuzjach w naszym zespole, nie podyktowaniu dla nas rzutu karnego, tylko ciągle będzie to spychanie odpowiedzialności i usprawiedliwianie na sile. Piłkarze oraz ja jako trener musimy przełknąć gorzką pigułkę kolejnej porażki i odrobić z tego lekcje. Najbliższe mecze pokażą czy jesteśmy jeszcze coś w stanie z siebie dać czy może formula jest już na wyczerpaniu”.

 

06.09.2020r.  Wierzchosławice

LKS Wierzchosławice-Ostrów II – LKS Radar Łętowice 0:7 (0:2)

Bramki: Filip Pytka x3, Marcin Armatys, Kamil Korman, Mariusz Iżyk, Łukasz Żyra

Kartki: Sebastian Stefański(cz.k.) – Szymon Ogar

Skład:

Wierzchosławice-Ostrów II: Jakub Groncikowski, Aleksander Walkiewicz, Kamil Baran, Jakub Skóra, Sebastian Stefański, Mateusz Malinowski, Łukasz Kazimierski(‘81 Jakub Solak), Miłosz Gibała (‘20 Piotr Kosiaty(‘65 Tomasz Bujak)), Kamil Gołąb (‘78 Kamil Cygal), Tomasz Stawarz, Jakub Moneta(‘46 Adrian Niedojadło)

Łętowice: Mateusz Baut, Daniel Śliwiński (‘55 Marcin Wojcieszek), Jerzy Kuboń, Maciej Suda (‘80 Dawid Brończyk), Kamil Korman, Szymon Ogar, Tomasz Kozioł, Marcin Armatys, Filip Pytka, Łukasz Żyra (‘65 Mariusz Iżyk), Łukasz Nasiadka (‘55 Grzegorz Bysiek)

 

Mateusz Moskal (trener): „Wynik mówi wszystko o tym spotkaniu, choć myślę, że drużyna gospodarzy może komuś w lidze w końcu punkty urwać. Wynik mógł, a nawet powinien być dwucyfrowy bo sytuacji niewykorzystanych było sporo. Zespół z Wierzchosławic tylko raz zagroził naszej bramce, gdy na samym początku spotkania oddali groźny strzał w boczną siatkę. Pokazaliśmy wysoką kulturę gry i cieszymy się z wysokiego zwycięstwa. Po 4 kolejkach jesteśmy liderem i za tydzień zmierzymy się z Błękitnymi czyli wiceliderem tabeli”.

 

06.09.2020r.  Tarnów

KP Błękitni 1947 Tarnów –  LKS Rudka Bobrowniki Komorów

Bramki: Bartosz Bartnik x3, Sławomir Seremet, Patryk Smoleń, Jakub Usarz

Kartki: Michał Sacha, Bartosz Cich, Marcin Turek

Skład: Marcin Turek, Patryk Smoleń (‘68 Jakub Usarz), Sławomir Seremet, Tomasz Seremet, Michał Sacha, Tobiasz Pochroń (‘85 Jakub Baran), Rafał Lech (‘89 Piotr Bysiek), Mateusz Nosek, Bartosz Cich, Damian Cich, Bartosz Bartnik (‘78 Łukasz Węgrzyn)

Mateusz Nosek (trener LKS Rudka): „Mecz z Błękitnymi był w pełni pod naszą kontrolą. Wynik odzwierciedla to co działo się na boisku. Moi zawodnicy wykazali się dużą konsekwencją w obronie i kreatywnością pod bramką przeciwnika. Chciałem także podkreślić rolę rezerwowych w moim zespole, którzy po raz kolejny wnoszą dużą wartość wchodząc z ławki rezerwowych w meczu”.

Ostatnia modyfikacja: 8 września 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast