Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

PIŁKARSKI WTOREK: Seria Gosławic trwa

10 listopada 2020

Miniona kolejka przyniosła nam dwa zwycięstwa naszych drużyn. Najpierw zespół z Gosławic zaliczył już 4 mecz bez porażki, tym razem zostawił w pokonanym polu zespół Lubaszowej. Jedyną a zarazem zwycięską bramkę w tym spotkaniu strzelił Józef Wróbel po asyście Grzegorza Smolika. Niestety serię, ale bez wygranej ma zespół LKS Wierzchosławice-Ostrów. Po porażce z tarnowska Iskrą, nasz zespół niebezpiecznie zbliżył się do strefy spadowej. Po tej kolejce minął już ich zespół z Mikołajowic, który zdecydowanie pokonał zespół ze Zgłobic aż 5:1. W tabeli ligowej Gosłavia zajmuje nadal 5. miejsce, natomiast zespół z Mikołajowic awansował na 12. pozycję, a oczko niżej plasuje się drużyna z Wierzchosławic.

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z meczu drużyny LKS Gosłavia Gosławice:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2698119010459264&type=3 

 

07.11.2020r. Zgłobice

LKS Zgłobice – LKS Dunajec Mikołajowice  1:5 (1:1)

Bramki: Arkadiusz Rapacz x2, Sławomir Sumara x2, Jakub Krakowski

Kartki: Robert Bator, Przemysław Orkisz (x2), Sławomir Sumara

Skład: Paweł Stefański, Arkadiusz Rapacz, Sławomir Sumara, Piotr Mucha, Jakub Krakowski, Sławomir Krakowski, Arkadiusz Janicki, Ryszard Guzy (’55 Paweł Kusion), Arkadiusz Janicki, Mateusz Gajdur, Bartłomiej Gajdur, Robert Bator (’55 Przemysław Orkisz)

 

Marcin Gajdur (kierownik): „Mecz dla nas zaczął się bardzo dobrze bo w 10. minucie wynik spotkania otworzył Arkadiusz Rapacz z rzutu karnego. Do przerwy mecz był wyrównany i gdy wydawało się, że nasz zespół zejdzie z prowadzeniem, gospodarze wyrównali po stałym fragmencie w ostatniej minucie 1 połowy. W drugiej połowie nasz zespół grał już koncertowo, gdyż dołożył 4 bramki i odnosząc po bardzo dobrym meczu zasłużone zwycięstwo”.

 

07.11.2020r. Wierzchosławice

LKS Wierzchosławice-Ostrów – KS Iskra Tarnów 2:3 (1:1)

Bramki: Mateusz Malinowski, Bartłomiej Frąc

Kartki: –

Skład: Jakub Groncikowski, Jakub Nędza, Dariusz Duda, Aleksander Walkiewicz 9’70 Aleksander Walkiewicz), Daniel Piwowar, Jakub Leśniak, Sebastian Stefański, Mateusz Malinowski (’80 Kamil Gołąb), Szymon Nosal, Bartłomiej Frąc, Filip Woźniak

 

Szymon Nosal (trener):Kolejną pechową porażką w końcowych minutach spotkania kończymy granie u siebie w rundzie jesiennej. Został nam ostatni mecz na wyjeździe w Mikołajowicach, gdzie będziemy próbowali powalczyć o punkty i lepsze nastroje przed rundą rewanżową”.

 

08.11.2020r. Gosławice

LKS Gosłavia Gosławice – LKS Biała Lubaszowa 1:0 (0:0)

Bramki: Józef Wróbel

Kartki: Wiktor Sondej

Skład: Maciej Rogóź, Józef Wróbel, Domink Kwater, Michał Kwater, Wiktor Sondej (’58 Maciej Pochroń), Grzegorz Smolik (’82 Robert Pawłowski), Dominik Góra, Robert Rzepa (’67 Dariusz Morys), Maciej Rogóż, Mateusz Skóra, Dawid Sroka, Rafał Stawarz

 

Michał Wantuch (kierownik): „W niedzielę w ramach 14. kolejki A klasy na własnym terenie podejmowaliśmy zespół Białej Lubaszowa. Spotkanie było bardzo wyrównane i ciężko było wskazać faworyta. Goście postawili ciężkie warunki i zagrali dobre spotkanie, jednak ostatecznie to my wygraliśmy to spotkanie 1:0. Jest to nasze 8 zwycięstwo w lidze. Dopisujemy kolejne 3 punkty i mamy ich już 26. Mamy jeszcze dwa spotkania i chcemy utrzymać się w pierwszej 5-tce ligi. Miejmy nadzieję, że do końca rundy pójdziemy za ciosem i zdobędziemy jeszcze ważne punkty”.

 

Adrian Czyż (trener): „Drużyna przeciwna postawiła nam dzisiaj bardzo wysoko poprzeczkę i naprawdę był to jeden z trudniejszych meczy do rozegrania. Mimo to na boisku cała drużyna dobrze się spisała i cenne punkty zostają u nas. W tym meczu nie mogłem skorzystać z kilku podstawowych zawodników, ale zmiennicy udowodnili, że mamy wyrównany skład i to właśnie dzięki temu tworzymy fajny monolit”.

 

 

 

Fot. Ewa Górczyk

Ostatnia modyfikacja: 10 listopada 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast