Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

PIŁKARSKI WTOREK: Rudka zdominowała Wierzchosławice-Ostrów

1 września 2020

W minionej kolejce kolejny raz doszło do meczu derbowego. Zespół z Rudki podejmował na własnym boisku rezerwy zespołu z Wierzchosławic. Zwycięstwo gospodarzy nie podlegało dyskusji, jedynie czego można zarzucić zespołowi z Rudki to brak skuteczności, gdyż wynik mógłby być o wiele lepszy w tym spotkaniu. W drugim meczu tych rozgrywek zespół z Łętowic podejmował faworyta do wygrania ligi z Wielkiej Wsi. Mecz mógł podobać się licznie zgromadzonej publiczności a zwycięstwo naszego zespołu daje nadzieję, iż w tym sezonie będzie się on liczył w walce o awans do A-klasy.

W rozgrywkach A-klasy nastąpiło przełamanie u zespołu LKS Wierzchosławice-Ostrów, które na własnym boisku po dość emocjonującym pojedynku pokonało zespół z Koszyc Małych 4:2. Kolejne zwycięstwo zanotował natomiast zespół z Gosławic, który to w drugiej połowie strzelił gościom z Lisiej Góry 3 bramki. Zespół z Mikołajowic dzielnie stawiał czoło faworytowi z Rzepiennika Strzyżewskiego. Niestety po indywidualnym błędzie w drugiej połowie stracił bramkę i w końcówce spotkania stawiając wszystko na jedna kartę stracił kolejną i ostatecznie przegrał to spotkanie 2:0.

 

 

29.08.2020r. Wierzchosławice

LKS Wierzchosławice-Ostrów – LKS Victoria Koszyce Małe 4:2 (2:2)

Bramki: Przemysław Woźniak x2, Szymon Nosal x2

Kartki: Mateusz Malinowski

Skład: Dariusz Duda, Bartłomiej Frąc, Szymon Nosal(‘82 Kamil Baran), Przemysław Woźniak, Jakub Leśniak, Jakub Groncikowski, Radosław Kozik(‘89 Aleksander Walkiewicz), Maciej Jewuła, Filip Woźniak, Jakub Nędza, Mateusz Malinowski

 

Szymon Nosal(trener): „W sobotę obie ekipy seniorów LKS Wierzchosławice-Ostrów bardzo chciały wypaść pozytywnie dla Franciszka Nosala, na jego ostatni mecz w roli Prezesa Klubu. Co się w dużej mierze się udało, ponieważ pierwszy zespół zwyciężył z Victorią Koszyce Małe 4:2, inkasując pierwsze trzy punkty w tabeli ligowej. Wiedzieliśmy przed sezonem, że liga będzie dla nas w tym roku dużo trudniejsza, ale znając swoje możliwości nie mogliśmy sobie pozwolić na 4 porażkę z rzędu. Natomiast druga drużyna składająca się z niemal samych młodzieżowców, patrząc na wyniki zeszłego sezonu w drugim meczu z rzędu toczy bardziej wyrównane pojedynki, gdzie te porażki nie są już tak wysokie jak w roku ubiegłym. Widać, że zmierzamy w dobrym kierunku by i ,,dwójka” przynosiła satysfakcję nie tylko samym zawodnikom, ale i działaczom Klubu. Na koniec chciałbym podziękować byłemu już Prezesowi Franciszkowi za to, że przy jego boku mogłem się rozwijać początkowo jako zawodnik, a później w roli trenera i działacza Klubu”.

 

29.08.2020r.  Gosławice

LKS Gosłavia Gosławice – KS Orzeł Lisia Góra 3:1 (0:0)

Bramki: Maciej Pochroń x2, Maciej Kwater

Kartki: –

Skład: Maciej Rogóż, Robert Pawłowski, Michał Kwater (‘78 Paweł Dobek), Rafał Stawarz, Krzysztof Rzepa (‘76 Wiktor Sondej), Miłosz Batko (‘51 Dariusz Morys), Grzegorz Smolik, Dawid Sroka, Mateusz Skóra, Dominik Góra (‘61 Maciej Pochroń) – Dominik Kwater (‘49 Robert Rzepa)

 

Adrian Czyż (trener): „Postawa mojej drużyny może cieszyć zwłaszcza, że 3 punkty zostają u nas. Z przebiegu meczu wydawaliśmy się drużyną dojrzalszą i lepiej operującą piłką. Stwarzamy sobie wiele sytuacji bramkowych, do których łatwo dochodzimy i to cieszy. Drużyna z Lisiej Góry też miała swoje sytuacje, ale obronną ręką wychodził z nich nasz bramkarz i dobrze dysponowania linia obrony. Po raz kolejny zawodnicy wchodząc z ławki dają jakość i podnoszą poziom spotkania. Świetną zmianę dał Maciej Pochroń, który pociągnął zespół do wygranej. To dopiero początek ligi więc mamy chłodne głowy, lecz z optymizmem patrzymy w przyszłość”.

 

30.08.2020r.  Mikołajowice

LKS Dunajec Mikołajowice – KS Rzepiennik Strzyżewski 0:2 (0:0)

Bramki: –

Kartki: Paweł Kusion, Damian Jarosz, Robert Bator, Bartłomiej Gajdur, Bartłomiej Imburski

Skład: Paweł Stefański, Paweł Kusin, Damian Jarosz, Maciej Solak(‘50 Robert Bator), Bartłomiej Gajdur(‘86 Ryszard Guzy), Jakub Bibro, Mateusz Gajdur, Sławomir Krakowski, Łukasz Mucha, Przemysław Orkisz(‘65 Marcin Mastalerz), Sławomir Sumara

 

Damian Jarosz(trener): „W upalną niedzielę zmierzyliśmy się z beniaminkiem z Rzepiennika Strzyżewskiego. Jest to zespół dosyć mocno wzmocniony po awansie i wydaje się, że będzie jednym z faworytów do wygrania ligi. Licznie przybyła publiczność nie powinna narzekać na brak emocji, tempo gry oraz zaangażowanie w konstruowaniu akcji z obydwu stron było na wysokim poziomie. Pierwsza połowa kończy się wynikiem bezbramkowym przy kilku sytuacjach z dwóch stron, z lekką przewagą naszej drużyny. W drugiej połowie zaznacza się powoli przewaga drużyny gości, którzy w 60. min. zdobywają dosyć kontrowersyjną bramkę, wielu oglądających mecz stwierdziło, że zawodnik strzelający był na pozycji spalonej. Po strzelonej bramce rywal zaczął grać bardziej defensywnie a my wprowadzamy drugiego, następnie trzeciego napastnika, coraz częściej przebywając na połowie przeciwnika, co przekłada się na liczne rzuty rożne i wolne, które niestety, nie kończą się zdobyciem bramki. Wyjście nieco wyżej, kończy się stratą drugiej bramki w 89. min. Pomimo przegranej gratuluję całej drużynie ambitnej postawy i mam nadzieję, że przełoży się to wreszcie na zdobycz punktową w nadchodzących spotkaniach. Natomiast malkontentów zapraszam na treningi”.

 

29.08.2020r. Łętowice

LKS Radar Łętowice – LKS Zryw Wielka Wieś  1:0 (1:0)

Bramki: ‘27 Łukasz Żyra

Kartki: –

Skład: Mateusz Baut,Dawid Brończyk, Kamil Korman, Maciej Suda, Jerzy Kuboń, Szymon Ogar,

Tomasz Kozioł,  Marcin Armatys, Filip Pytka, Lukasz Żyra(‘83 Grzegorz Bysiek), Łukasz Nasiadka (‘65 Marcin Wojcieszek)

 

Mateusz Moskal(trener): „Wygraliśmy skromnie, ale myślę, że w pełni zasłużenie choć przeciwnik też pokazał wysokie umiejętności. Goście w 2 poprzednich meczach strzelili 8 bramek, dlatego zwróciliśmy dużą uwagę na naszą grę obronną i zachowaliśmy czyste konto. Po odbiorze piłki atakowaliśmy dużą ilością zawodników w każdej akcji i szkoda, że drżeliśmy o wynik do końcowego gwiazdka bo było kilka bardzo dobrych okazji by zamknąć ten mecz już wcześniej. Brawa dla zawodników bo zostawili serducho na boisku”.

 

 

29.08.2020r. Bobrowniki Małe

LKS Rudka Bobrowniki Komorów –  LKS Wierzchosławice-Ostrów II  5:0 (1:0)

Bramki: Bartosz Cich x2, Jakub Usarz, Mateusz Nosek, Jakub Baran

Kartki: Michał Sacha(Rudka)

Składy:

LKS Rudka Bobrowniki Komorów: Emanuel Rodak, Jakub Usarz(‘70 Jakub Baran), Sławomir Seremet, Tomasz Seremet(‘46 Łukasz Węgrzyn), Michał Sacha, Tobiasz Pochroń, Rafał Lech (‘70 Piotr Bysiek), Mateusz Żurek, Mateusz Nosek, Bartosz Bartnik(’46 Bartosz Cich), Damian Cich

LKS Wierzchosławice-Ostrów II: Hubert Rogóż, Adrian Niedojadło(‘29 Dawid Dybaś(‘81 Kamil Cygal)), Adrian Szwed, Piotr Kosiaty, Tomasz Bujak, Sebastian Nachel, Daniel Piwowar, Miłosz Gibała, Łukasz Kazimierski, Wojciech Sucharski(‘79 Jakub Solak), Kamil Gołąb(‘85 Krzysztof Frączek)

 

Mateusz Nosek(trener LKS Rudka): „Sobotni mecz z rezerwami Wierzchosławic przebiegał zdecydowanie pod nasze dyktando. Cieszy fakt wygranej na swoim stadionie. Rozmiary wygranej mogły być znacznie większe, niestety mocno szwankowała skuteczność. Słowa uznania dla przeciwnika, który próbował się dzielnie bronić”.

 

 

 

 

Ostatnia modyfikacja: 1 września 2020

Komentowanie jest wyłączone.