Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

PIŁKARSKI WTOREK: Przełamana passa

6 października 2020

Zespoły z naszej gminy grające w tarnowskiej A-klasie nie mogły zaliczyć tego weekendu do udanego. Zespół Gosławic w dość dramatycznych okolicznościach przegrał w Siemiechowie 5:4, gdzie prowadząc już w meczu dwoma bramkami, w ostatniej minucie dał sobie wydrzeć punkcik i passa 6 meczów bez porażki została przełamana. Z kolei swoją passę przełamał zespól z Wierzchosławic, gdyż pokonując na wyjeździe ostatnią drużynę w tabeli, drużynę KS Radlna zdobył pierwsze punkty od 3 kolejek. Niestety zespół z Mikołajowic w dalszym ciągu jest w impasie, gdyż porażka na wyjeździe z zespołem z Ołpin 3:2 wstydu nie przynosi, ale miejsce w tabeli daje wiele do myślenia bo niebezpiecznie uciekają drużyny, które znajdują się wyżej.

Rozgrywki B-klasowe przynoszą nam najwięcej satysfakcji, gdyż nasze dwa zespoły rywalizują o pierwsze miejsce a zarazem o awans do rozgrywek A-klasy. Póki co zespoły z Rudki i Łętowic prowadzą między sobą korespondencyjny pojedynek. Na dzień dzisiejszy zespół z Rudki jest przed zespołem z Łętowic, dzięki małej tabeli jest liderem rozgrywek B-klasy. W ostatniej kolejce ciut lepiej zaprezentował się natomiast zespól z Łętowic, który pokonał wysoko, bo aż 8:1 zespół z Wałek. Niewiele mniej bramek zaaplikował swoim przeciwnikom zespół z Rudki. Wygrana 6:1 nie pozostawiła złudzeń kto jest lepszy w pojedynku z zespołem z Szerzyn. Niestety kolejną porażkę poniosły rezerwy zespołu z Wierzchosławic. Pomimo wzmocnień, w postaci zawodników, którzy na co dzień występują w pierwszej drużynie, nie sprostali oni przedostatniej w tabeli drużynie z Siedlisk.

 

03.10.2020 Ołpiny

LKS Olszynka Ołpiny – LKS Dunajec Mikołajowice 3:2 (0:1)

Bramki: Arkadiusz Rapacz, Jakub Krakowski

Kartki: Mateusz Gajdur, Sławomir Krakowski

Skład: Paweł Stefański, Sławomir Sumara, Jakub Krakowski (‘87 Arkadiusz Janicki), Sławomir Krakowski, Arkadiusz Rapacz, Mateusz Gajdur, Piotr Mucha, Łukasz Mucha, Marcin Mastalerz (‘65 Jakub Bibro), Ryszard Guzy (‘75 Przemysław Orkisz), Bartłomiej Gajdur

 

Marcin Gajdur (kierownik): „Niestety dla nas kolejny mecz zakończył się porażką. Z przebiegu całego spotkania nie zasłużyliśmy na porażkę. Mieliśmy swoje sytuacje, lecz nie potrafiliśmy ich wykorzystać, a nasza niefrasobliwość w końcówce spotkania kosztowała nas stratę punktów w tym spotkaniu. Liczymy iż w następnej kolejce uda się zdobyć 3 punkty, co powoli nam się odbić od dna w tabeli”.

 

03.10.2020 Radlna

KS Radlna – LKS Wierzchosławice-Ostrów

Bramki: Maciej Jewuła x2, Radosław Kozik, Jakub Leśniak

Kartki: Jakub Nędza

Skład: Hubert Rogóż, Jakub Nędza, Dariusz Duda, Jakub Skóra (‘80 Piotr Kosiaty), Aleksander Walkiewicz (‘65 Sebastian Nachel), Radosław Kozik, Jakub Leśniak, Bartłomiej Frąc, Maciej Jewuła, Kamil Gołąb (‘46 Szymon Nosal), Filip Woźniak

 

Szymon nosal (trener): „W sobotnie popołudnie pierwszy zespół z Wierzchosławic przełamał serię 3 porażek z rzędu wywożąc 3 pkt. z Radlnej. W składzie wystąpiło sporo młodych zawodników, którzy też w dużym stopniu przyczynili się do zwycięstwa”.

 

04.10.2020 Siemiechów

WKS Siemiechów – LKS Gosłavia Gosławice

Bramki:

Kartki: Mateusz Skóra

Skład: Maciej Rogóż, Robert Pawłowski (‘76 Dariusz Morys), Michał Kwater, Rafał Stawarz, Krzysztof Rzepa (‘78 Adrian Kłosoń), Mateusz Skóra, Dawid Sroka, Maciej Pochroń (‘67 Wojciech Rzepski), Dominik Kwater, Wiktor Sondej (‘75 Dominik Góra), Józef Wróbel

 

Michał Wantuch (kierownik): „W 9 kolejce A klasy nasz zespół udał się na mecz wyjazdowy do Siemiechowa. Niestety w pełnym emocji spotkaniu to gospodarze zdobyli więcej bramek i wygrali to spotkanie 5:4 zdobywając ostatnią bramkę w 90. minucie spotkania. Niestety dobra passa została w końcu przerwana. Nie załamujemy się i patrzymy już na kolejne mecze. Zawodnikom Siemiechowa gratulujemy walki do samego końca i zwycięstwa. Na szczęście utrzymaliśmy w czołowej szóstce ligi, tracąc do lidera dalej tylko 5 punktów”.

 

03.10.2020 Wałki

LKS Sokół Wałki – LKS Radar Łętowice 1:8 (1:4)

Bramki: Filip Pytka x3, Marcin Wojcieszek, Mariusz Iżyk, Maciej Suda, Łukasz Żyra, bramka samobójcza

Kartki: Marcin Armatys x2,

Skład: Mateusz Baut, Mariusz Iżyk (‘65 Damian Pezda), Jerzy Kuboń, Maciej Suda, Daniel Śliwiński, Szymon Ogar, Tomasz Kozioł (‘72 Tomasz Cetera), Marcin Armatys, Filip Pytka, Łukasz Żyra (‘78 Wojciech Padło), Marcin Wojcieszek (‘67 Jarosław Warias)

 

Mateusz Moskal (trener): „Tym meczem pokazaliśmy, że w tym sezonie jesteśmy bardzo mocni. Straciliśmy pierwsi bramkę, ale później to już był koncert w wykonaniu naszej drużyny. Jestem zadowolony z tego, że potrafiliśmy całkowicie zdominować gospodarzy”.

 

 

04.10.2020 Czermna

SKS Liwocz Czermna –  LKS Rudka Bobrowniki Komorów

Bramki: Adrian Miśtak x3, Bartosz Bartnik x2, Sławomir Seremet

Kartki: Damian Cich, Patryk Smoleń

Skład: Emanuel Rodak, Patryk Smoleń (‘77 Jakub Baran), Sławomir Seremet, Michał Sacha, Tobiasz Pochroń (‘80 Jakub Karaś), Mateusz Żurek, Mateusz Nosek, Bartosz Cich (‘36 Rafał Lech), Damian Cich (‘86 Piotr Bysiek), Bartosz Bartnik (‘46 Adrian Miśtak)

 

Mateusz Nosek (trener): „W niedzielny poranek przyszło nam się mierzyć z drużyną Liwocz Czermna. Cieszy fakt wyjazdowego zwycięstwa i rozmiarów w jakich tego dokonaliśmy. Moi zawodnicy dali z siebie wszystko w tym meczu, choć nie było to łatwe ze względu na problemy jakie nas dotknęły w ostatnim czasie. Ich postawa jest godna szacunku. W niedzielę świętowaliśmy odpust parafialny, więc mam nadzieję, że przysporzyliśmy dodatkowy powód do radości mieszkańcom Rudki, Bobrownik i Komorowa”.

 

04.10.2020 Wierzchosławice

LKS Wierzchosławice-Ostrów II – LKS Alfa Siedlisk 2:5 (1:1)

Bramki: Mateusz Dziobak, Artur Radliński

Kartki: –

Skład: Jakub Solak, Sebastian Stefański, Piotr Kosiaty, Szymon Nosal, Mateusz Dzióbak( ‘65 Adrian Niedojadło), Sebastian Nachel, Łukasz Kazimierski (‘60 Tomasz Bujak), Daniel Piwowar, Jakub Moneta (‘80 Krzysztof Frączek), Kamil Gołąb (‘70 Kamil Cygal), Artur Radliński

 

Szymon Nosal (trener): „W niedzielę na boisku w Wierzchosławicach zespół rezerw podejmował drużynę Alfy Siedliska. Do przerwy remisowaliśmy 1:1. W drugiej połowie kilka błędów zdecydowało o porażce. Mimo wszystko cieszy fakt, że zdobywamy bramki, coraz częściej do przerwy schodzimy z korzystnym wynikiem. Ważne, że zespół zrobił duże postępy w porównaniu do sezonu ubiegłego”.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć oraz skrótów z meczów naszych drużyn:

5-4

Publiée par A.D. Photography sur Dimanche 4 octobre 2020

 

 

 

 

Ostatnia modyfikacja: 6 października 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast