Oficjalny portal Gminy Wierzchosławice!

PIŁKARSKI WTOREK: Pogoń za liderem

22 września 2020

Nasze zespoły grające w rozgrywkach B-klasy nie zwalniają tempa. Zarówno zespół z Łętowic i Rudki pokonały swoich przeciwników w tej kolejce i zajmują bezpośrednio miejsca tuż za liderem. Sezon dla nich zapowiada się niezwykle emocjonująco i liczymy na to, że kolejne kolejki przyniosą nam następne zwycięstwa. Zespół rezerw Wierzchosławic pauzował w tej kolejce, a w tabeli znajduje się na drugim biegunie, gdyż zajmują ostatnie miejsce bez żadnej zdobyczy punktowej, strzelając dosłownie jedną bramkę w pięciu meczach.

W rozgrywkach A-klasy zespół z Gosławic wciąż na fali. Tym razem na pokonanym polu zostawili zespól ze Śmigna 3:1, pomimo iż przez całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Józefa Wróbla. Zespół z Mikołajowic po ostatnim zwycięstwie, jechał do Pogórskiej Woli po kolejną zdobycz punktową. Jednak brak skuteczności w drugiej połowie zdecydował, że nie udało im się zdobyć żadnego punktu.  Porażka 1:0 ujmy im nie przynosi, ale apetyty były na więcej. Zespól z Wierzchosławic nie sprawił niespodzianki i niestety gładko uległ beniaminkowi z Rzepiennika Strzyżowskiego 3:0.

 

19.09.2020 r. Pogórska Wola

KS Pogoria Pogórska Wola – LKS Dunajec Mikołajowice 1:0 (0:0)

Bramki: –

Kartki: Paweł Stefański

Skład: Paweł Stefański, Jakub Bibro, Mateusz Gajdur (‘46 Robert Bator), Sławomir Krakowski, Jakub Krakowski (‘70 Ryszard Guzy), Paweł Kusion, Marcin Mastalerz (‘46 Arkadiusz Janicki), Łukasz Mucha, Piotr Mucha, Arkadiusz Rapacz (‘65 Piotr Bibro), Sławomir Sumara (‘60 Przemysław Orkisz)

 

Marcin Gajdur (kierownik): „Mecz w Podgórskiej Woli rozpoczął się dla Dunajca niefortunnie. Szybko stracona bramka ustawiła pierwszą połowę. Gospodarze jeszcze kilkukrotnie mogli podwyższyć wynik, ale nie trafiali do bramki albo na drodze stał dobrze dysponowany dzisiejszego dnia nasz bramkarz. Udało nam się odpowiedzieć strzałem w poprzeczkę Arka Rapacza. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie osiągnęliśmy lekką przewagę  i najbliżej zdobycia bramki był Łukasz Mucha i Kuba Krakowski, którzy dobijali piłkę do bramki z bliskiej odległości. Niestety nie udało się i 3 punkty zostały w Pogórskiej Woli”.

 

20.09.2020 r. Śmigno

KS US Śmigno – LKS Gosłavia Gosławice 1:3 (0:1)

Bramki: Józef Wróbel, Dominik Kwater, Grzegorz Smolik

Kartki: Józef Wróbel x2, Krzysztof Rzepa. Mateusz Skóra

Skład: Maciej Rogóż, Krzysztof Rzepa (‘73 Wojciech Rzepski), Rafał Stawarz, Michał Kwater, Robert Pawłowski (‘82 Dariusz Morys), Maciej Pochroń (‘63 Dominik Góra), Mateusz Skóra, Dawid Sroka, Dominik Kwater (‘79 Adrian Kłosoń), Grzegorz Smolik, Józef Wróbel

 

Adrian Czyż (trener): „Podtrzymujemy dobrą passę a co najważniejsze dobrą i skuteczną grę. Wynik cieszy, tym bardziej, że całą drugą połowę graliśmy w osłabieniu. Na boisku wcale nie było tego widać. Mimo iż graliśmy w dziesięciu byliśmy zespołem lepszym i zdołaliśmy strzelić jeszcze dwie bramki. Drużyna pokazała tym swój charakter i wolę walki. Na ten wynik zapracował cały zespół i szczerze im za to gratuluję”.

 

20.09.2020 r. Rzepiennik Strzyżewski

KS Rzepiennik Strzyżewski – LKS Wierzchosławice-Ostrów 3:0

Bramki: –

Kartki: Przemysław Woźniak

Skład: Kacper Skowroński, Jakub Nędza, Dariusz Duda, Przemysław Woźniak, Jakub Leśniak, Kamil Baran(‘65 Łukasz Kazimierski), Mateusz Malinowski, Jakub Moneta (‘65 Szymon Nosal), Maciej Jewuła (‘46 Artur Radliński), Radosław Kozik (‘80 Kamil Gołąb), Filip Woźniak (‘80 Aleksander Walkiewicz)

 

Szymon Nosal(trener): ,,Kolejny pechowy mecz dla naszego zespołu. Nie przestają prześladować nas kontuzję. Tym razem Kamil Baran grający udane spotkanie w walce o piłkę, upadając na zimie złamał obojczyk i możliwe, że już nie zdąży pojawić się na boisku w tym sezonie. Co do samego meczu, Rzepiennik był niewątpliwie zespołem lepszym, my mieliśmy swoje 2 momenty by inaczej rozegrać ten mecz. W pierwszej minucie spotkania nie wykorzystaliśmy 100% sytuacji, a w drugiej połowie tuż po stracie pierwszej bramki nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, a tym samym nie doprowadziliśmy do wyrównania. Wszystko mogłoby się potoczyć inaczej. Ostatecznie przegrywamy 3:0, ale po walce do końca spotkania”.

 

19.09.2020 r. Łękawica

KS Łękawica –  LKS Rudka Bobrowniki Komorów 0:3 (0:2)

Bramki: Tobiasz Pochroń, Mateusz Nosek, Patryk Smoleń

Kartki: Michał Sacha

Skład: Marcin Turek, Patryk Smoleń (‘72 Adrian Miśtak), Sławomir Seremet, Tomasz Seremet, Tobiasz Pochroń (‘80 Jakub Baran), Rafał Lech, Mateusz Nosek, Bartosz Cich, Damian Cich
(‘70 Łukasz Węgrzyn), Bartosz Bartnik (‘46  Bartosz Rogóż)

 

Mateusz Nosek (trener): „W sobotę udaliśmy się na mecz do Łękawicy. Gospodarze zawsze dobrze prezentowali się na swoim terenie. W tym spotkaniu zachowaliśmy czyste konto co niewątpliwie cieszy. Wygrana mogła być okazalsza, jednak nie wykorzystaliśmy jeszcze kilku bardzo dobrych sytuacji. Chciałbym pochwalić moich zawodników za zaangażowanie, którym wykazali się w ostatnim meczu mimo kilku problemów zdrowotnych”.

 

20.09.2020 r. Niwka

LKS Niwka – LKS Radar Łętowice 0:2 (0:1)

Bramki: Łukasz Żyra, Filip Pytka

Kartki: Szymon Ogar

Skład: Mateusz Baut, Mariusz Iżyk, Marcin Armatys, Grzegorz Bysiek, Tomasz Kozioł (‘80 Wojciech Padło), Jerzy Kuboń, Łukasz Nasiadka (‘65 Marcin Wojcieszek), Szymon Ogar, Filip Pytka, Maciej Suda, Łukasz Żyra (‘85 Kacper Rokosz)

 

Mateusz Moskal(trener): „W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo słabo, ale po rzucie karnym na przerwę schodziliśmy prowadząc 1 bramką. W drugiej połowie mieliśmy sporo sytuacji by zamknąć ten mecz 3 bramką, ale nie wykorzystaliśmy tych okazji. Cieszy mnie to, że kolejny mecz kończymy bez straty bramki. W 5 meczach straciliśmy ich tylko 2. Musimy poprawić skuteczność. W każdym meczu mamy dużo dobrych okazji do strzelenia gola a mimo to drżymy o wynik do samego końca”.

 

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z meczy naszych drużyn:

 

Publiée par Dariusz Oleksowicz Fotografia sur Dimanche 20 septembre 2020

 

KS US Śmigno 1:3(0:1) Gosłavia Gosławice Fot.: Ewa Górczyk

Publiée par LKS Gosłavia Gosławice sur Lundi 21 septembre 2020

 

 

 

Ostatnia modyfikacja: 22 września 2020

Komentowanie jest wyłączone.

Powiększanie czcionki
Kontrast